Facebook Google+ Twitter

Shakira nie wystąpi w Płocku?

Nie wiadomo, czy w Płocku odbędzie się, od dawna zapowiadany koncert Shakiry, który uświetnić miał otwarcie amfiteatru. Okazało się, że dopiero co wybudowany obiekt, w którym 28 kwietnia wystąpić miała gwiazda, wymaga naprawy. Jego zadaszenie grozi złożeniem się.

Dziwicie się zapewne, jak zadaszenie amfiteatru może grozić złożeniem, a nie zwaleniem... Otóż może. Przymocowane jest linami do dwóch pylonów, które zdaniem ekspertów są zbyt słabe i w trudnych warunkach mogą się złożyć (jak namiot).

Amfiteatr w Płocku / Fot. Damian Kazak Do 28 kwietnia usterka musi zostać naprawiona, w przeciwnym razie, data najdroższej imprezy, jaką zapowiedziano w tym roku w Płocku, zostanie zmieniona i Shakira nie wystąpi, bo nie odpowiadają jej terminy inne niż umówiony. Ostateczną decyzję dotyczącą daty imprezy, Urząd Miasta podejmie w przyszłym tygodniu.
– Jeśli otwarcie amfiteatru odbędzie się według planu, Shakira wystąpi. Najważniejszy jest teraz remont obiektu – podsumował sprawę w rozmowie z gazetą internetową Wiadomości24.pl Ronald Bury, p.o. dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta w Płocku.
Umowa z gwiazdą miała być podpisana w środę 21 marca. Jeśli Shakira nie wystąpi, na koncert zaproszona zostanie inna, równie popularna gwiazda – zapewnia Urząd Miasta.

Shakira. Fot. PAP/EPA/AZIZ SHAHPrace mają rozpocząć się lada chwila. Skompletowane zostały dwa zespoły, które zajmą się remontem w amfiteatrze. Zaprojektowane zostaną nowe elementy konstrukcji, specjaliści opracują też technologię ich wymiany. W międzyczasie ustawione zostaną rusztowania podtrzymujące dach. Po wymianie, konstrukcja raz jeszcze poddana będzie testom. Czasu jest niewiele. Ratusz uspokaja jednak, że błędy zostaną usunięte do czasu koncertu.

Jeśli dojdzie do koncertu, będzie to pierwszy występ Shakiry w naszym kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus, wyjatkowe zanagazownaie w sprayw kulturalne miasta:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.