Facebook Google+ Twitter

Shannon wydał dziś nowy album

Nowa płyta olsztyńskiej grupy Shannon zatytułowana "Crowded Head" od dziś w sprzedaży.

 / Fot. Willie DillonNa płycie znalazło się 12 kompozycji. Fundusze na powstanie albumu zostały zebrane na jednym z polskich portali crowdfundingowych.

Grupa Shannon powstała w 1994 roku w Olsztynie z inicjatywy Marcina Rumińskiego. Od momentu powstania, formacja wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasować się na stałe wśród czołówki profesjonalnych reprezentantów muzyki celtyckiej z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata.

Zespół był wielokrotnie nagradzany. Najważniejsze wyróżnienia: Doroczna nagroda indywidualna w dziedzinie kultury Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego - dla Marii Rumińskiej, Odznaczenie orderem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - "Zasłużony dla Kultury" - dla Marcina Rumińskiego, Nagroda Prezydenta Miasta Olsztyna dla zespołu SHANNON - 2014, indywidualna dla Marcina Rumińskiego - 2013 rok, Nagroda Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie kultury dla SHANNON - 2013 rok.

Oto co pisze o sobie sam zespół: "Zawsze byliśmy niezależną grupą pasjonatów muzyki folkowej, niezakontraktowaną w żadnej wytwórni płytowej, niepodążającą za komercyjnymi trendami, tylko walczącą o rozwój muzyczny i swoje miejsce na rynku muzyków offowych".

Oto terminy koncertów promujących to wydawnictwo:

17.03. Warszawa, Sen Pszczoły, godz.19.30
17.03. Warszawa, Gniazdo Piratów, godz.22.00
18.03. Zabrze, Sala Widowiskowo-Koncertowa MUZA, godz.17.00
19.03. Częstochowa, Oslo Pub, godz.20:00
20.03. Lublin, Radio Lublin, godz.19:00
22.03. Poznań, Blue Note, godz.20:00


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.