Facebook Google+ Twitter

Share Liverpool FC – czy inicjatywa fanów ma szanse powodzenia?

Kilka miesięcy temu powstała organizacja pod nazwą Share Liverpool FC, której celem jest zebranie 500 mln funtów i wykupienie klubu Liverpool FC z rąk amerykańskich właścicieli.

Steven Gerrard - ikona Liverpoolu. / Fot. EPA/PAP STEVE WOODSPrzyczyną powstania tej organizacji było rosnące niezadowolenie fanów, którzy nie godzili na zadłużanie drużyny w setkach milionów funtów, jak również nie podobała im się polityka prowadzona w stosunku do trenera i samych piłkarzy. Amerykanie – George Gillett i Tom Hicks wielokrotnie mogli doświadczyć niechęci kibiców, np. czytając prasę angielską czy oglądając relacje z meczów, wraz ze zdjęciami bannerów nawołujących ich do opuszczenia Liverpoolu.

Trudno się dziwić kibicom, którzy każdego roku płacą ogromne pieniądze, by móc oglądać swoją drużynę. Nagle pojawia się dwóch biznesmenów, którzy kupując klub obiecywali złote góry i świetlaną przyszłość, a zafundowali niepewność i wewnętrzne podziały. W dodatku piorą brudy na łamach prasy, co nigdy wcześniej nie miało miejsca w przypadku Liverpool FC.

Pomysł z odkupieniem udziałów od Toma Hicksa i George’a Gilletta przez wielu określany jest jako szaleństwo. Inni postrzegają to jako chęć wzbogacenia się osób stojących na czele tego przedsięwzięcia. Jest jednak bardzo liczna grupa kibiców popierająca ten pomysł. Z pewnością jednak najczęstszą myślą, jaka nasuwa się kibicom, którzy podchodzą z rezerwą do przedsięwzięcia jest pytani: jak miałoby się to udać, skąd wziąć odpowiednią kwotę pieniędzy?

W zamyśle, 100 tys. fanów ma wpłacić po 5 tys. funtów, aby uzyskać kwotę 500 mln funtów, niezbędną do odkupienia klubu z rąk Amerykanów. Wydawać się to może kwotą astronomiczną, ale przecież Liverpool FC posiada miliony fanów na całym świecie. Wielu z nich, to bogaci biznesmeni, ludzie show biznesu, przedsiębiorcy... Stać ich na jednorazowy wydatek rzędu 5 tys. funtów. Jeżeli jednak kogoś nie stać, wciąż może kupić akcje, wystarczy zebrać kilkuosobową grupę ludzi, którzy wspólnie zbiorą wymaganą kwotę i nabędą jedną akcję klub.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Też życzę powodzenia. Tylko zamieścić trzeba główne zdjęcie, bo będzie jak po grudzie. Ja też już napisałem do redakcji, bo nie umiem tego wykonać. Nie mogę znaleźć tej funkcji. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niemy zachwyt? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa idea i ta" promocja w Europie i na Świecie" :) świat to za mało :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia na W24 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.