Facebook Google+ Twitter

Sharon Stone w Warszawie. Aktorka pisze o Polsce na Twitterze

Jedna z najpopularniejszych gwiazd filmowych na świecie, producentka i działaczka charytatywna Sharon Stone, odbierze Nagrodę Pokoju w Polsce. Zostanie ona wręczona w czasie XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla w Warszawie.

Instytut Lecha Wałęsy, który jest organizatorem szczytu, poinformował w środę, że Sharon Stone dostanie nagrodę za "solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz na niesienie im nadziei".

Aktorka w liście do laureatów Pokojowej Nagrody Nobla napisała: "Dziękuję za to ogromne wyróżnienie - już sama myśl o takim szczycie pcha człowieka do dalszych działań (...) To dla mnie prawdziwy zaszczyt" - podaje TVN Warszawa.

Wręczenie nagrody odbędzie się 23 października w Teatrze Wielkim. W szczycie uczestniczyć będą laureaci poprzednich Pokojowych Nagród Nobla, m.in. Dalajlama XIV, Lech Wałęsa, Michaił Gorbaczow, Betty Williams.

Działalność dobroczynna

Sharon Stone od 20 lat prowadzi działalność dobroczynną. Jest jedną z głównych rzeczniczek American Foundation for AIDS Research, międzynarodowej organizacji, wspierającej badania nad AIDS i HIV. Stone zapowiedziała, że nie spocznie, dopóki nie znajdzie skutecznego i bezpiecznego leku na tę chorobę.

Aktorka wspiera również Ruch Obrony Praw Człowieka, walczy o prawa mniejszości homoseksualnej oraz zbiera fundusze dla regionów dotkniętych kataklizmami. Oprócz tego bierze udział w aukcjach charytatywnych i działa na rzecz badań nad rakiem piersi.

Podczas szczytu World Economic Forum przekazała ponad 10 tys. dolarów na walkę z malarią w Tanzanii. Przekonało ją do tego przemówienie prezydenta Tanzanii, Benjamina Mkapy, który podawał, że co miesiąc na wskutek tej choroby umiera ponad 150 tysięcy dzieci.

Polska daje przykład innym państwom

 / Fot. Zrzut ekranu z twittera Sharon StoneNa swoim Twitterze laureatka nagrody wspomniała o edukacji w Polsce. Zaznaczyła, że dajemy dobry przykład innym, ponieważ 90 proc. mieszkańców Polski ma wykształcenie ponadpodstawowe, a 50 proc. zdobywa wyższe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.