Facebook Google+ Twitter

"Sherlock Holmes. Tom 2" - klasyka w nowym wydaniu

W drugim tomie kompletnej edycji przygód najsłynniejszego detektywa wszech czasów znalazła się powieść "Dolina trwogi" oraz dwa zbiory opowiadań: "Przygody Sherlocka Holmesa" i "Szpargały Sherlocka Holmesa".

okładka / Fot. materiały prasoweZ uwagi na to, że uwielbiam Sherlocka Holmesa, detektywa wykreowanego przez Arthura Conana Doyle'a, wprost nie mogłam się powstrzymać od sięgnięcia po kolejny tom jego przygód - mimo że znam większość utworów. A to wszystko dlatego, że tak spodobał mi się poprzedni tom, o którym pisałam całkiem niedawno tutaj. Poza tym chciałam uzupełnić braki w opowiadaniach.

W drugim tomie przygód ekscentrycznego detektywa-amatora znalazła się powieść "Dolina trwogi" oraz dwa zbiory opowiadań: "Przygody Sherlocka Holmesa" i "Szpargały Sherlocka Holmesa". Dzieła te zyskały nowe tłumaczenie Jerzego Łozińskiego.

"Dolina trwogi" to czwarta i zarazem ostatnia powieść o Sherlocku Holmesie, powstała w 1915 roku. Tym razem Sherlock Holmes i doktor Watson otrzymują zaszyfrowany list, który jest ostrzeżeniem przez zbliżającą się tragedią. Wkrótce w hrabstwie Sussex, w Bilstone Manor House, dochodzi do okrutnego morderstwa Johna Douglasa, majętnego obywatela o nieznanej przeszłości. Sherlock Holmes i jego wierny kompan pomagają policji rozwiązać tę zawiłą zagadkę. Tropy prowadzą do profesora Moriarty'ego, tytułowej Doliny trwogi, która znajduje się w Stanach Zjednoczonych oraz tajnego stowarzyszenia działającego pod przykrywką masonerii...

W tej powieści pojawia się profesor Moriarty, największy wróg Holmesa i zarazem godny dla niego przeciwnik. Zdaniem detektywa to intrygant wszech czasów, organizator sieci łajdactw, umysł kontrolujący całe podziemie, umysł będący w stanie uczynić przeznaczenie narodów błogosławieństwem lub zmorą. Co gorsze, jest tak przebiegły, że nie można mu niczego udowodnić.

"Przygody Sherlocka Holmesa" to zbiór 12 opowiadań, które ukazały się w 1892 roku. Wśród nich znalazły się m.in. "Skandal w Bohemii", w którym Sherlock Holmes zdradza swoją słabość do kobiety - Ireny Adler. Co z tego wyniknie?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.