Facebook Google+ Twitter

"Sherlock Holmes. Tom 3" - klasyka w nowym wydaniu

W trzecim tomie kompletnej edycji przygód najsłynniejszego detektywa wszech czasów znalazły się trzy zbiory opowiadań: "Powrót Sherlocka Holmesa", "Pożegnalny ukłon" i "Archiwum Sherlocka Holmesa".

okładka / Fot. wydawnictwo Zysk i S-kaSherlock Holmes to jeden z moich ulubionych detektywów, obok Herculesa Poirot. Z tego powodu musiałam zapoznać się z ostatnim tomem jego przygód, mimo że większość utworów już czytałam. A to dlatego, że tak spodobały mi się dwa poprzednie tomy, o którym pisałam tutaj i tutaj.

W trzecim tomie znalazły się trzy zbiory opowiadań, których bohaterem jest jeden z najsłynniejszych detektywów świata: "Powrót Sherlocka Holmesa", "Pożegnalny ukłon" i "Archiwum Sherlocka Holmesa". Dzieła te zyskały nowe tłumaczenie Jerzego Łozińskiego.

"Powrót Sherlocka Holmesa" to zbiór 13 opowiadań, które ukazały się w 1905 roku. Wśród nich znalazł się m.in. "Pusty dom", w którym Sherlock Holmes powraca do świata żywych. Spowodowane to było naciskami fanów. Doyle miał bowiem już trochę dość swojego bohatera, ale czytelnicy za bardzo się do niego przywiązali. I tak oto autor musiał wymyślić w miarę wiarygodne okoliczności uratowania Holmesa.

"Pożegnalny ukłon" to zbiór 8 opowiadań, które ukazały się w 1917 roku. Wśród nich znalazł się m.in. "Zniknięcie lady Frances Carfax" - w którym tytułowa dama zaczyna się dziwnie zachowywać, co więcej kręci się koło niej tajemniczy mężczyzna z brodą. Wkrótce potem dama znika bez śladu.

"Archiwum Sherlocka Holmesa" to zbiór 12 opowiadań, które kończą cykl o Sherlocku Holmesie. Wśród nich znalazła się m.in. "Wampirzyca z Sussex", w której kobieta wysysa krew swojego synka i zostaje posądzona o wampiryzm czy "Żołnierz z widmową twarzą", w którym narratorem jest Sherlock Holmes.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.