Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11525 miejsce

Shih Tzu - pies, który kroczy swoimi drogami

Moja sunia Lulu ma 1,5 roku. Należy do grupy psów do towarzystwa, a jej pochodzenie jest określanie jako tybetańskie. Nie zamierzam rozpisywać się na temat charakteru tego psa lecz spróbuję (w lekko żartobliwy sposób) opisać plan dnia Lulu.

Odpoczywająca Lulu / Fot. Fabian SzadkowskiWbrew pozorom muszę zaprzeczyć, aby psy rasy Shih Tzu były leniwe. Fakt, są śpiochami i każdą wolną chwilę wręcz kochają przeznaczać na sen lecz w każdej chwili obudzone przez człowieka są w pełni gotowe do zabawy. Zatem:

7.00 - pobudka. Wystarczy tylko jedno słowo "idziemy", a Lulu żywiołowo podskakuje i staje pod drzwiami czekając na mój ruch.
7.15 - poranny spacer. Trwa on około 10 minut. Dzięki temu, że posiadam duży ogród przed domem, Lulu może od razu przystąpić do czynności fizjologicznych. Lecz mimo tego, nie zawsze moja sunia zrobi to, po co właśnie wyszedłem z nią na spacer.
7.30 - Lulu znika. Jest to dla mnie znak, iż piesek zaczął szukać sobie miejsca, by zrobić mi psikusa, załatwiając się w miejscu najmniej dla mnie spodziewanym. Zazwyczaj jest to samo wejście do pokoju albo ulubiony przez Lulę dywan w pokoju niedowidzącej babci, która przez kolejną resztę dnia zastanawia się w co wdepnęła.
Shih Tzu / Fot. Fabian Szadkowski8.00 - śniadanko. Najczęściej jest to mięso z puszki. Lulu je uwielbia. Mimo tego, że dostaje pełną miskę, jest zawsze nienajedzona. Kolejne minuty zatem wyczekuje przy stole, aby któryś z domowników jedzących również śniadanie poczęstował ją swoją "porcją".

9-13.00 - czas na odpoczynek. Tuż po dziewiątej jej poranna drzemka, po dziesiątej jej powtórka jej ulubionego serialu "Moda na Sukces", który ogląda wraz z moją mamą. Około południa Lulu zasypia. W tym czasie zazwyczaj jest w domu tylko z babcią. Niestety, Luli nie za bardzo interesuje sztuka cerowania rajstop, które co dzień o tej porze uprawia moja babcia, więc sunia idzie do mojego pokoju i na bujanym fotelu zasypia.
14.00Powrót pana. Gdy tylko wchodzę do swojego pokoju po szkole, pierwszy obraz, który widzę, to Lulu leżąca na fotelu przed komputerem. Zastanawiam się na jakich stronach dziś serfowała, jednocześnie opowiadając jej, co ciekawego spotkało mnie dziś w szkole. Lulu leży i słucha. Czasami wydaje mi się, że rozumie to, co do niej mówię, bo gdy jest mi smutno, sunia liże mnie po twarzy, patrząc na mnie pocieszającym i słodkim wzrokiem.

15.00-20.00Czas na wygłupy. Lulu bardzo lubi się bawić. Jeśli nie ma kompana do zabawy, zadowala się swoimi zabawkami. Gryzie wtedy swoje gumowe kurczaki, udka, piłeczki i prosiaki za każdym razem rzucając nimi o ścianę. Czasami z własnej inicjatywy wskoczy mi na kolana, prosząc swoim zachowaniem o przytulanie. Tuż po tym zazwyczaj zasypia mi na kolanach i mimo, że nie należy do najmniejszych psów, w tak nienaturalnie zwiniętej pozycji przesypia kolejne godziny.
Shih Tzu oczekująca na spacer / Fot. Fabian Szadkowski23.00-7.00Czas na sen. Mimo, że w ciągu dnia najbardziej wyczerpującym zajęciem Lulu, było wchodzenie i schodzenie po schodach w domu, sunia o tej godzinie już tylko czeka pod drzwiami pokoju, by pójść do sypialni. Na zakończenie dnia obowiązkowo wychodzi na ostatni spacer, a potem już tylko wskakuje do łóżka, czekając aż podniosę kołdrę i wpuszczę ją pod nią. Lulka jest bardzo wygodnickim psem. W zimne i deszczowe dni obowiązkowym przedmiotem, który musi być umieszczony w łóżku jest poduszka grzewcza, na której Lulu się rozkłada i przesypia całą noc. I tak na zmianę, jak zrobi się jej gorąco wychodzi spod kołdry ochłodzić się, leżąc plackiem na kołdrze, a jak już tylko odsapnie, ponownie wraca na poprzednie miejsce.

Jak zwykle muszę potwierdzić, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Taki, który nigdy nie zdradzi i nigdy nie odtrąci Cię, gdy go potrzebujesz. Każdemu, kto zamierza kupić psa do towarzystwa z pewnością doradzę kupienie Shih Tzu. Jest to pies grzeczny, posłuszny i bardzo milusiński. Bardzo szybko przystosowuje się do trybu życia rodziny z którą mieszka. Swoją osobowością z pewnością zadowoli każdego człowieka poszukującego psa, który będzie kimś więcej niż tylko zwierzęciem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.