Facebook Google+ Twitter

Shinya Yamanaka i John Gurdon laureatami Nagrody Nobla

Laureatami Nagrody Nobla za osiągnięcia w dziedzinie medycyny i fizjologii zostali dwaj faworyci, wskazywani od dłuższego czasu na giełdzie noblowskiej.

Shinya Yamanaka/ wikipedia / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/Shinya_YamanakaJohn Bertrand Gurdon / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/John_GurdonJapończyk Shinya Yamanaka oraz Brytyjczyk John Gurdon otrzymali Nobla za badania nad komórkami macierzystymi. Nagroda w dziedzinie medycyny, została przyznana po raz dwusetny.

Do Nagrody Nobla byli nominowani także Amerykanie: David Allis i Michael Grunstein. Naukowcy opublikowali w latach 80. pracę nad dziedzicznością pozagenową, tzw. pigenetyką. Pozwala ona wyjaśnić przyczyny pewnych chorób nowotworowych.

Nagrodą z fizjologii i medycyny rozpoczął się noblowski tydzień. 9 października około południa, dowiemy się, kto zdobył Nobla w dziedzinie fizyki, a w środę, 10 października, poznamy, kto został laureatem Nobla w dziedzinie chemii.

12 października Komitet Noblowski ujawni laureata pokojowej Nagrody Nobla.

"Tydzień noblistów" będzie trwał do 15 października. W tym dniu zostanie ogłoszony laureat nagrody w dziedzinie nauk ekonomicznych.

Laureata literackiej Nagrody Nobla poznamy w czwartek - informuje serwis tvn24.pl

W czerwcu br. Fundacja Noblowska w Sztokholmie ogłosiła, że laureaci otrzymają 8 milionów koron, a nie ja dotychczas 10 mln.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.