Facebook Google+ Twitter

Shooting Star dla Mateusza Kościukiewicza. Polski aktor wśród najzdolniejszych młodych aktorów Europy

Mateusz Kościukiewicz, aktor znany m. in. z filmów "W imię..." czy "Wszystko, co kocham”, został uznany za jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia i uhonorowany nagrodą Shooting Star 2014. Uroczysta prezentacja "wschodzących gwiazd kina" w lutym w Berlinie.

 / Fot. PAPShooting Stars - 10 najzdolniejszych młodych europejskich aktorów roku, wyłoniono spośród 24 kandydatów zgłoszonych przez członków European Film Promotion, na podstawie ich dorobku artystycznego - informuje m.pisf.pl.

Jury, w składzie: Anders Baasmo Christiansen (aktor z Norwegii), Charles Gant (krytyk filmowy z Wielkiej Brytanii), Hermine Huntgeburth (reżyserka z Niemiec), Oriana Kunčić (specjalistka ds. obsady z Chorwacji) oraz Jani Thiltges (producent filmowy z Luksemburga) wyróżniło Mateusza Kościukiewicza za rolę w filmie "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej.

W uzasadnieniu napisano m. in., że w filmie tym „genialnie udało mu się sportretować bohatera, który z tajemniczego odmieńca przemienia się w szalenie nieprzewidywalną bombę zegarową, przechodząc od błazeńskiej energii do urzekającej tkliwości. Udaje mu się przy tym naszym zdaniem być cały czas przekonującym”.

Kościukiewicz jest czwartym polskim Shooting Star, po Agnieszce Grochowskiej, Agacie Buzek i Jakubie Gierszale.

Celem Shooting Stars jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich. Oficjalnie Shooting Stars zaprezentują się w Berlinie, gdzie w dniach 8-10 lutego 2014 odbywać się będzie 64. Międzynarodowy Festiwal Filmowy.

Uhonorowana dziesiątka młodych-zdolnych, w ciągu najbliższego roku będzie gościć na międzynarodowych festiwalach filmowych i warsztatach jako ambasadorzy kina europejskiego.

Więcej informacji o Shooting Stars.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratulacje dla Pana Mateusza!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.