Facebook Google+ Twitter

Show must go on!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-05-25 13:42
  • Creative Commons

Co zrobić, żeby zwariować? Przede wszystkim nie wysilać się. Podczas wizyty u fryzjera, w oczekiwaniu na swoją kolejkę, biorę do ręki pierwszą lepszą gazetę.

Niestety w Polsce kobiety albo są uważane za głupie, albo ktoś kto redaguje te „cudeńka” nie potrafi zaspokoić naszych potrzeb intelektualnych. Przewracam kolejne strony. Ciuszki, buty, ciuszki, szmatki, ciuszki, ploteczki, ciuszki, przepis na udany związek, ciuszki, dieta cud, ciuszki, porady psychologa. Te ostatnie przyciągają moją uwagę - „Odnaleźć siebie”.

Czy ja w ogóle się zgubiłam? Powinnam to czytać? Ciekawość zawsze bierze górę, po czym w głowie mam tysiące oklepanych haseł: „zajrzyj w głąb siebie”, „jesteś jak studnia bez dna”, „musisz odnaleźć swoją wewnętrzną siłę”.

Muszę? A może to ktoś każe mi to zrobić tylko po to, żebym potem kupiła jego książkę, nakręciła koniunkturę poprzez pocztę pantoflową, czy podniosła jakiekolwiek statystyki? Przypnę sobie jedną z dwóch plakietek – naiwna albo nieufna. Ale to mój wybór, nikt mi go nie narzuci.

Być może jestem ignorantką twierdząc, że większość psychologów na siłę próbuje nam wcisnąć swoją genialną teorię. Tak naprawdę nikt nie pozna nas lepiej niż my sami. To ja wiem, czego najbardziej mi trzeba, jaką rolę mam wybrać w tym wielkim przedstawieniu. Ostatnio my, ludzie młodzi, mamy tendencję do usilnego poszukiwania zajęcia, które nazywamy hobby. Po dwóch dniach jazdy na snowboardzie twierdzimy, że nie możemy bez niego żyć, a po zakupie gitary przeznaczony jest nam los muzyka. Czy w ten sam sposób wytłumaczymy sobie wygraną w totolotka? Trafiłam szóstkę – jestem urodzonym farciarzem?

To, co robimy teraz rzeczywiście może rzutować na naszą przyszłość. Ale czy zawsze? Czy musimy odnosić wszystko do skomplikowanych teorii i przypisywać tak wielką wagę do zdania innych? Czy musi być tak, jak powiedział Murphy, że nasza podświadomość może odegrać kluczową rolę w życiu, może je zmienić, a nawet zatrzymać śmierć?

Pozwólcie, że wybiorę wolną wolę i poddam się temu, co przyniesie mi kolejny dzień. Omijam modę na wybieranie sobie hobby, życiowej roli. Nie pozwolę wrzucić swojego mózgu do szufladki XXI wieku. Równie dobrze życie może pokierować mnie samo. Dziś, z własnego wyboru, stanęłam przed obiektywem i stałam się obserwatorem wszystkiego, co mnie otacza. Oceniam Was z punktu widzenia mojej psychologii. Być może to ja Wam dyktuję swoje warunki i staję się tak samo próżna jak każdy mój poprzednik. Jutro mogę wstać lewą nogą i napisać bestseller, a tych kilka słów będzie jego przedmową.

Teraz wiem, że każdy jest aktorem, każdy udaje. Może ja teraz też? Gramy przypisane nam role dopiero po tym, gdy skończymy te narzucone przez modę i tych o statucie „mądrzejszych”. Uleganie wpływom telewizji i nowym trendom oddziałuje na niewykształconą psychikę tak silnie, że niektórzy z nas stają się grafomanem wykonywanej czynności i niewolnikiem swojego ego.

Zgodnie z powiedzeniem „poetą się nie jest, a bywa” próbuję każdej z ról – Lady Makbet, Antygony, Hamleta czy Papkina. Analogicznie mogę powiedzieć: czytajcie wiersze, ale nie wierzcie poetom. To nasze przedstawienie. W końcu „show must go on”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Czy musi być tak, jak powiedział Murphy, że nasza podświadomość może odegrać kluczową rolę w życiu, może je zmienić, a nawet zatrzymać śmierć?

Pozwólcie, że wybiorę wolną wolę i poddam się temu, co przyniesie mi kolejny dzień."

Sugerujesz, że masz całkowity wpływ na swoją podświadomośc? Gratuluje. Jesteś cyborgiem.

Po za tym wyczuwam tutaj bezpodstawną krytykę w kierunku osób, które wiedzą czego chcą od życia. Czyżby ukryta zawiśc lub zazdrośc? Brak argumentów i przykładów potwierdzających Twoje przemyślenia. Masło maślane. Tekst omija zasady logiki i uderza w emocjonalną częśc naszych receptorów. Możesz świetnie manipulowac żeńską częścią publiki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.05.2009 18:34

dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.