Facebook Google+ Twitter

Show Your Dance w Jędrzejowie - zwycięzcy eliminacji wyłonieni

Znamy już finalistów wyłonionych podczas eliminacji do IV edycji turnieju tanecznego Show Your Dance - pokaż swój taniec.

31 stycznia 2011r. w jędrzejowskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje do IV edycji turnieju tanecznego Show Your Dance - pokaż swój taniec, który odbędzie się 12 lutego.

Szanowne Jury. Od lewej: Józef Straszak, Wioletta Podsiadło, Agnieszka Stodolna, Rafał Całka, Tomasz Pietrzykowski i Sebastian Sipa. / Fot. Arek WitekW eliminacjach do turnieju łącznie wzięło udział 14 osób, w tym - uwaga - tylko jeden chłopiec. W kategorii dzieci (od 10 do 13 lat) do castingu przystąpiło 9 osób, natomiast w kategorii
młodzież (od 14 do 18 lat) 5 osób. Zmagania uczestników oceniało sześcioosobowe jury w składzie: Józef Straszak - dyrektor Centrum Kultury w Jędrzejowie, Sebastian Sipa - muzyk, zastępca dyrektora Centrum Kultury w Jędrzejowie, oraz tancerze: Agnieszka Stodolna, Wioletta Podsiadło, Rafał Całka i Tomasz Pietrzykowski. Uczestnicy eliminacji prezentowali jeden jednominutowy taniec w stylu dowolnym, jednak najczęściej występowały: jazz, lirycal jazz oraz styl mieszany.

Finaliści eliminacji do turnieju Show Your Dance. / Fot. Arek WitekPo burzliwych naradach jury postanowiło, że w finale turnieju w kategorii dzieci udział wezmą: Sara Bień, Anna Piasecka, Daria Zaczkowska, Justyna Olszewska, Julia Grabowska oraz Adam Legut. Natomiast z kategorii młodzież finalistkami zostały: Martyna Koziara, Renata Jędrzejak, Magdalena Kowalska oraz Ewelina Krawczyk. - Finaliści będą pracować przez ferie nad przygotowaniem duetów i solówek, które zostaną zaprezentowane podczas finału - powiedział członek jury Sebastian Sipa.

Moje rozmówczynie - od lewej: Magda, Renata i Ewelina. / Fot. Arek WitekZapytane przeze mnie finalistki o poziom imprezy jednogłośnie stwierdziły, że był naprawdę wysoki. - Pierwszy raz startowałam w turnieju tego typu i udało się - przeszłam, z czego się bardzo cieszę, choć nie było łatwo, bo poziom był wysoki, no i do tego doszedł jeszcze stres - powiedziała Renata, która od 4 lat tańczy w formacji Eks-tremum działającej przy Centrum Kultury. - Taniec traktujemy na razie jako hobby, choć nie ukrywamy, że chciałybyśmy związać z nim swoją przyszłość, ale cóż… "zależy jak leży" - powiedziała Magda, która już trzeci raz bierze udział w Show Your Dance. Ewelina, która tańczy od 13 roku życia, zapytana o marzenie zdradza, że chciałaby zatańczyć prawdziwy hip-hop pod okiem znanych choreografów.

Renata, Magda i Ewelina to wychowanki formacji tanecznej Eks-tremum działającej przy Centrum Kultury w Jędrzejowie, której instruktorką jest Katarzyna Skrzyniarz - tancerka Kieleckiego Teatru Tańca. Zapytane o wzór do naśladowania, jednogłośnie stwierdzają, że jest nią właśnie ona.

- Zainteresowanie turniejem jest bardzo duże. Niestety są ferie i część chętnej wziąć udział w turnieju młodzieży wyjechała na zasłużony wypoczynek - powiedział Sebastian Sipa. - Bardzo trudno było wybrać finalistów, bo poziom był bardzo wyrównany i jury miało niezły orzech do zgryzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

peter
  • peter
  • 29.08.2011 17:24

zna kto adres ani?????

Komentarz został ukrytyrozwiń
ktoś
  • ktoś
  • 16.07.2011 22:38

ania jest the best

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto to edytował?! "...Uczestników zmagań oceniało...", albo "...które zostaną prezentowane podczas..." nie lepiej by brzmiało "Zmagania uczestników oceniało", "które zostaną zaprezentowane"? Zmieniam po swojemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.