Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20085 miejsce

"Show-biznes to kolorowy cyrk" - wywiad z Katarzyną Zielińską

Znana z małego i dużego ekranu. Gra w trzech stołecznych teatrach. Produkuje spektakle. Niedawno premierę miała sztuka "Sofia de Magico" z jej udziałem. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Katarzyna Zielińska.

Aktorka Katarzyna Zielińska gościła w redakcji W24 / Fot. W24Dziś jest jedną z najbardziej znanych aktorek w kraju, jednak, gdy mieszkając w rodzinnym Starym Sączu, pochwaliła się znajomym, że planuje zdawać do szkoły teatralnej, wszyscy dziwili się i pytali, co ze studiami ekonomicznymi, o których również myślała. "Moim marzeniem była przede wszystkim gra w teatrze" - wspomina Katarzyna Zielińska. Udało jej się za pierwszym razem dostać do krakowskiej PWST i szybko zaczęła realizować artystyczne pragnienia, bo już jako studentka zaczęła pracę w Teatrze Ludowym w Krakowie i tam też zagrała swoje spektakle dyplomowe.

Mimo że dziś kojarzona jest głównie z serialu "Barwy szczęścia" oraz programami rozrywkowymi, które prowadziła lub w których brała udział, ona realizuje się przede wszystkich w wymarzonym teatrze. Obecnie możną ją oglądać na trzech stołecznych scenach aż w pięciu spektaklach. Jej ostatnia premiera to "Sofia de Magico" w Teatrze Roma. "Sztuka jest bardzo mocna i przewrotna, a widzowie mówią, że głęboko ich porusza" - podkreśla Katarzyna Zielińska. Aktorka zagrała w niej jedną z głównych ról, a także zajęła się produkcją - podobnie zresztą jak w przypadku przedstawienia "Berlin, czwarta rano".

Gościem W24 w ramach cyklu Postać, w którą wciela się Katarzyna Zielińska w spektaklu "Sofia de Magico", to artystka cyrkowa marząca o wielkiej karierze. Cały czas jednak coś staje na drodze do spełnienia jej marzeń. Okazuje się, że aktorka ma wiele wspólnego z tą bohaterką - ona również musiała odczekać po ukończeniu szkoły teatralnej, żeby znaleźć się na szczycie popularności i móc realizować się zawodowo. "Myślę, że Sofia za mało wierzyła w swoje marzenia i była zbyt niecierpliwa" - przyznaje Katarzyna Zielińska. "Miałam też więcej szczęścia w życiu niż ona" - dodaje.

Od kilku lat aktorka nieprzerwanie znajduje się na medialnym topie. Cały czas gości na okładkach kolorowych magazynów, uznawana jest też za jedną z najlepiej ubranych artystek, a co najważniejsze - nie może narzekać na brak propozycji zawodowych. "Show-biznes jest kolorowym cyrkiem pełnym magii" - śmieje się Katarzyna Zielińska. "Zdarzają się też upadki, bo nie każdy skok na linie musi się udać" - dodaje. Ona na szczęście prowadzi konsekwentnie swoją karierę i nie grożą jej żadne bolesne upadki, wręcz przeciwnie - jej życie wypełniają ostatnio same wzloty, na co dowodem są same pozytywne recenzje "Sofii de Magico".

Obejrzyj cały wywiad z Katarzyną Zielińską:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.04.2014 17:01

"Podwójna rezerwacja" i "Konserwator" z Kaśką w Komedii - świetne spektakle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam tę aktorkę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.