Facebook Google+ Twitter

"Show-biznes wkręca" - wywiad z Pauliną Drażbą

Miała zostać aktorką, pochłonęło ją dziennikarstwo telewizyjne. Od siedmiu lat w "Pytaniu na śniadanie". Prowadzi "Czerwony dywan", ale sama dziwnie się na nim czuje. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Paulina Drażba.

Dziennikarka Paulina Drażba gościła w redakcji W24 / Fot. W24Od dziecka marzyła o tym, żeby zostać aktorką. "W teatrze fascynowało mnie to, że stojąc na scenie, mogę kierować emocjami całej widowni" - przyznaje Paulina Drażba. Dlatego też brała udział w konkursach recytatorskich, przeglądach młodych aktorów, a także wystawiała własne monodramy. Swoje plany na przyszłość zmieniła dopiero w wieku dziewiętnastu lat. Wygrała wówczas ogólnopolski konkurs, podczas którego deklamowała wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Po ogłoszeniu wyników podszedł do niej Robert Janowski, któremu wyznała, że planuje zdawać do szkoły teatralnej. On powiedział jej wtedy, że kiedyś też nie wyobrażał sobie życia bez teatru, ale odkąd stanął przed kamerą, praca w telewizji pochłonęła go bez reszty. Nastoletnia Paulina postanowiła więc spróbować, rozpoczęła praktyki w TVP i, jak podkreśla, zakochała się w telewizji tym od pierwszego wejrzenia.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Dziś znana jest przede wszystkim z prowadzenia "Czerwonego dywanu" w porannym paśmie TVP2. Jednak jej przygoda z "Pytaniem na śniadanie" zaczęła się już prawie siedem lat temu, czyli w momencie, w którym ten program wchodził dopiero na antenę. Wówczas przygotowywała dokumentację, umawiała gości, później została drugim wydawcą. "Przeszłam od początku całą drogę dziennikarza telewizyjnego" - podkreśla Paulina Drażba. W końcu, po kilku latach, przyszedł czas, kiedy pojawiła się na szklanym ekranie w cyklu "Bita śmietanka towarzyska", zastąpionym później przez "Czerwony dywan", który prowadzi do dziś.

Jej wielką pasją jest również moda i od niedawna ma szansę zajmować się nią zawodowo, bowiem relacjonuje dla portalu Plejada.pl najważniejsze pokazy polskich projektantów. Niedawno wpadała ze swoją siostrą na pomysł, aby pobawić się trochę modą i tchnąć nowe życie w ubrania, które zalegają w ich szafach. "Przerabiamy rzeczy, który nie nadają się już do użycia i robimy z nich coś fajnego, zabieramy się także za videobloga z tym związanego" - mówi dziennikarka.

Obejrzyj cały wywiad z Pauliną Drażbą:


Lubisz programy śniadaniowe? Dowiedz się, kiedy są emitowane! Sprawdź program telewizyjny!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.