Facebook Google+ Twitter

Shrek Forever - czyli ogry, wiedźmy...

  • R. W.
  • Data dodania: 2010-07-14 22:24

Od 9 lipca mamy możliwość obejrzenia najnowszej i (podobno) ostatniej części przygód ogra Shreka i jego przyjaciół. Czy warto się wybrać na ten film, czy też lepiej zostać na słonecznej plaży? Decyzję, mam nadzieję, pomogę podjąć.

Plakat reklamujący film. / Fot. http://www.heliosnet.pl/23,Szczecin/BazaFilmow/Szczegoly/film/819/Shrek-ForeverPodstawę fabuły stanowi niewłaściwa decyzja Shreka - kontrakt zawarty z czarnym charakterem, skrzatem Rumpelnickim. Oczywiście, jak to w bajkach bywa, cały świat obraca się w jednej chwili do góry nogami, a ogr znajduje się w nie lada opałach i musi swój błąd naprawić. Nie będzie to co prawda łatwe, ale pomogą mu w tym przyjaciele.

Błędnym, według mnie, jest określenie tego filmu jako komedii. Co prawda są momenty zabawne, wprawiające całą widownię w głośny śmiech, ale całkiem sporo jest też momentów wzruszających, a nawet smutnych. Ale czy nie o to właśnie chodzi, aby w filmie pokazać cały wachlarz uczuć i emocji? Chyba tak.

Animacja, co jest chyba oczywiste, jest bez zarzutu. Podobnie jest w przypadku muzyki, która jest różnorodna i przyjemna dla ucha. Także o dialogach i tekstach piosenek w wersji polskiej złego słowa powiedzieć nie mogę, za to kilka pozytywnych - owszem. Drobne zastrzeżenia mam jedynie do efektów specjalnych w wersji 3D - jest ich nie za wiele, choć w większości są bardzo dobre.

Dubbing, nie przesadzając, to miód dla uszu. Każdy z bohaterów ma głos idealnie dopasowany do postaci. Przez to, wszystkie rozmowy pomiędzy postaciami wydają się bardzo realistyczne. Sądzę, że sama obsada dubbingu mówi sama za siebie - Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Cezary Pazura, Agnieszka Kunikowska i wielu innych.

Kot w butach... bez butów. / Fot. http://www.heliosnet.pl/23,Szczecin/BazaFilmow/Szczegoly/film/819/Shrek-ForeverShrek Forever umożliwi widzowi ponowne spotkanie z wieloma bohaterami z poprzednich części, a także zapozna z nowymi (z ich obecności powinni być zadowoleni miłośnicy twórczości Braci Grimm).

To, że film ten jest bajką, wie chyba każdy. Nie jest to jednak bajka tylko dla dzieci - z pewnością spodoba się także starszej widowni. Każda bajka, jak wiadomo winna zawierać morał. Shrek Forever zawiera morałów nawet kilka, lecz pozostawię je dla siebie, aby każdy mógł sam się ich doszukać.

Pozwolę sobie na kilka(dziesiąt) słów podsumowania. Shrek Forever jest godny polecenia każdej osobie, która chciałaby się przenieść na trochę dłuższą chwilę do świata przygód i magii. Wiele osób mówi, że (w przypadku filmów kilkuczęściowych) każda kolejna część jest gorsza lub nudniejsza. Mnie się jednak wydaje, że w przypadku Shreka się to nie sprawdziło, lecz nie wiem, czy moje zdanie nie uległoby zmianie po "Shrek 10."... Ta część jednak pozostanie w mojej pamięci forever.

Z czystym sumieniem zachęcam więc do wybrania się samemu albo lepiej w gronie rodziny, czy przyjaciół na Shrek Forever. Czas spędzony w kinie nie będzie, według mnie, czasem straconym, a pieniądze nie pójdą (jakby to zrobił Shrek) potaplać się w błocie. Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości to dodam, że w wielu kinach jest klimatyzacja...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.