Facebook Google+ Twitter

"Shriek: Posłowie" Jeffa VanderMeera w Uczcie Wyobraźni

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-23 11:32

Tragikomiczna historia rodzinna rozgrywająca się w stworzonym przez Jeffa VanderMeera legendarnym fikcyjnym mieście Ambergris.

 / Fot. MAGOto opowiedziana z ekstrawagancką pasją przez niegdysiejszą bywalczynię salonów, Janice Shriek, pełna barwnych i fascynujących postaci oraz tajemniczych zdarzeń historia przygód brata Janice, Duncana, historyka opętanego przez skazany na niepowodzenie romans i mroczny sekret, który może go zabić lub przemienić.

To także opowieść o wojnie pomiędzy konkurencyjnymi wydawnictwami, która na zawsze zmieni Ambergris, oraz rywalizacji z zepchniętą na margines rasą znaną jako „szare kapelusze”, która, uzbrojona w zaawansowaną grzybową technologię, czeka pod ziemią na szansę odzyskania miasta, które kiedyś do niej należało.

„W tej opowieści o zmiennych ludzkich losach i związkach wyczuwa się delikatne wpływy Borgesa i Nabokova, a także H.P. Lovecrafta... oraz awangardową, surrealistyczną wrażliwość”.
The Times

„Oszałamiająca i niezwykle oryginalna powieść fantastyczna stworzona przez autora, który powinien narobić zamieszania także w świecie »poważnej« literatury”.
BBC Focus

"Shriek: Posłowie" ukaże się w Uczcie Wyobraźni 19 marca nakładem wydawnictwa Mag.

Wydawnictwo MAG

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.