Facebook Google+ Twitter

Shtandart. Carska fregata

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-06-18 20:10

Dni Morza już się zakończyły i Szczecin pożegnał ten piękny złoto-zielony żaglowiec. Shtandart to replika pierwszego okrętu wojennego cara Piotra I. Car, aby poznać zasady budowy okrętów, uczył się szkutnictwa w stoczniach Holandii i Anglii.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Oryginał zbudowano w ciągu 5 miesięcy w stoczni w Ołońcu. Do pracy przy fregacie Piotr I sprowadził ponad 500 mistrzów szkutniczych z Holandii i Anglii. Replikę, budowano 5 lat wg odnalezionych w Ermitażu fragmentów plan. Fot. I. Malinowska
Oryginał zbudowano w ciągu 5 miesięcy w stoczni w Ołońcu. Do pracy przy fregacie Piotr I sprowadził ponad 500 mistrzów szkutniczych z Holandii i Anglii. Replikę, budowano 5 lat wg odnalezionych w Ermitażu fragmentów plan. Fot. I. Malinowska

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

sUPER GALERIA *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ładne fotki i ciekawe podpisy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne zdjęcia i dlaczego tak mało gwiazdek/5*/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.06.2010 13:19

Tu znajduje się śliczna galeria - http://www.edelhoff-events.de/shtandart/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.06.2010 13:18

Więcej o tej legendarnej fregacie - http://www.edelhoff-events.de/shtandart/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.06.2010 20:35

Nie dojrzałem na fotkach załogi z tej historycznej fregaty? Zapewne w czasie parady występowali w pełnej gali...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.06.2010 20:29

bo to hicior szantowego 25 lecia Wygrał w plebiscycie na najlepszą piosenkę żeglarską

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.06.2010 20:15

Wyobrażam sobie jaką musiał być atrakcją dla prawdziwych żeglarzy ta fregata:)
Gdzie ta koja wymarzona w snach?
Gdzie te wszystkie sznurki od tych szmat?
Gdzie ta brama na szeroki świat?
Gdzie ta keja, a przy niej ten jacht?
Gdzie ta koja wymarzona w snach?
W każdej chwili płynę w taki rejs,
tylko gdzie to jest? No gdzie to jest?
Gdzieś na dnie wielkiej szafy leży ostry nóż,
stare dżinsy wystrzępione impregnuje kurz,
w kompasie igła zardzewiała, lecz kierunek znam.... Nawet ja szczur lądowy zanucić to potrafię:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.06.2010 20:06

Dziękuję za pomoc. Poprawiłam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.06.2010 21:20

Fotki są super, ale z opisem zdjęć coś nie wyszło... Dodam od siebie, że z podobnym problemem już się spotkałem u siebie w czasie wystawiania jednej z galerii:)