Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23217 miejsce

Si Silesia Festival w Tychach

Si Silesia Festival w Tychach. Wywiad z Claudio Rigola, prezesem Izby Włosko-Polskiej.

 / Fot. rozmowca
Czego dotyczy Festiwal Si Silesia?
Event dotyczy współpracy gospodarczej i kulturalnej, pomiędzy Polską i Włochami. Naszym celem jest wzmacnianie i rozwój firm polskich jak i włoskich .
Skąd pomysł na Festiwal ?
Jednym z głównych powodów było uruchomienie na terenie Tychów Izby Polsko- Włoskiej, która ma za zadanie zrzeszać firmy z kapitałem włoskim funkcjonujące na terenie Śląska . Festiwal jest pierwszym tego rodzaju wydarzeniem promującym współpracę biznesową i kulturalną pomiędzy Polską a Włochami.
Dlaczego właśnie Tychy ?
Tychy od lat są doskonałym przykładem współpracy polsko-włoskiej. To tu od lat firma Fiat przyciąga i jednoczy firmy z kapitałem włoskim. Dziś w Tychach przebywa bardzo dużo Włochów, jest bardzo dużo restauracji włoskich, brak natomiast włoskich wydarzeń biznesowych i kulturalnych. Wspólnie wraz z zarządem Hotelu Tychy, który gości wiele firm włoskich i na terenie którego zlokalizowana jest włoska restauracja podjeliśmy decyzję o zorganizowaniu międzynarodowego wydarzenia.
Jakie są szanse na rozwój
Mam nadzieje, że impreza uzyska status wydarzenia corocznego a kolejne jej edycje będą coraz bardziej spektakularne i będą oferowały firmą, a także mieszkańcom coraz więcej atrakcji i coraz więcej ciekawostek.

Dziękuję za rozmowę

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.