Siatkarki Gwardii lecą do Azerbejdżanu z podniesionymi głowami

W najbliższy wtorek siatkarki IMPEL Gwardii Wrocław spotkają się z zespołem Lokomotiv Baku w meczu rewanżowym. Jedyna polska drużyna w europejskim pucharze Challenge Cup ma ogromną szansę na awans do 1/8 finału.

W ostatnim secie Gwardzistki zdemolowały Lokomotiv wygrywając 25:9 / Fot. Jarosław JakubczakW ubiegły wtorek oba zespoły spotkały się po raz pierwszy we wrocławskiej Hali Orbita. Zawodniczki Gwardii przed własną publicznością zagrały dość nieszablonowy mecz. W pierwszym i czwartym secie całkowicie zdominowały drużynę z Azerbejdżanu. Na dzień dobry wygrały 25:14, a w ostatniej odsłonie nie pozwoliły rywalkom osiągnąć nawet dwucyfrowego wyniku (25:9). Dwa środkowe sety to dość wyrównane widowisko ze sporą ilością błędów w obu zespołach.

Gwardzistki w tym sezonie po raz drugi będą musiały pokonać drogę do dalekiego Baku. Spotkanie rewanżowe z Lokomotivem rozegrane zostanie w tej samej hali, w której miesiąc wcześniej ekipę Rafała Błaszczyka podejmowała inna drużyna z Baku - Rabita.

Przygoda z Rabitą Baku była zarówno początkiem, jak i końcem występów Gwardii w pucharze CEV. Obie drużyny spotkały się dwukrotnie, dwukrotnie lepsze okazywały się Azerki przez co gwardzistki musiały pożegnać się z pucharem federacji i zadowolić się grą w mniej prestiżowym Challenge Cup.

Dla niektórych zawodniczek stres związany z grudniowym wyjazdem do Azerbejdżanu był podwójny, nie tylko z powodu rywalizacji sportowej, dla sporej części młodego zespołu był to pierwszy lot samolotem. Dodatkowo na spotkanie z Rabitą gwardzistki jechały z balastem przegranego spotkania. Tym razem ma być lepiej, zapewnia nas o tym libero wrocławskiej drużyny - Aleksandra Krzos:

Po dobrym występie w stolicy Dolnego Śląska IMPEL Gwardia Wrocław jest na dobrej drodze do awansu. Żeby zapewnić sobie miejsce w 1/8 finału gwardzistki muszą wygrać co najmniej dwa sety, przy ewentualnej przegranej 3:1 rozegrany zostanie dodatkowy set w którym tzw. "małe punkty" zadecydują o awansie. Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się ze zwycięzcą szwajcarsko-rumuńskiego pojedynku pomiędzy Kanti Schaffhausen i Unic LPS Piatra Neamt. W pierwszym spotkaniu Szwajcarki wygrały 3:1, rewanż w Rumunii odbędzie się 14 stycznia.

Mecz pomiędzy Lokomotivem Baku i IMPEL Gwardią Wrocław rozegrany zostanie 12 stycznia w hali „Sports Games Palace BAKU”. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18.00 czasu lokalnego (15.00 czasu polskiego).