Siatkarki Muszynianki-Fakro zdobyły mistrzostwo Polski

Wczoraj, na własnym parkiecie, siatkarki z Muszyny zdobyły mistrzostwo Polski dzięki zwycięstwu nad Farmutilem Piła 3:2. Muszynianka-Fakro zdobyła po raz drugi tytuł mistrza Polski w siatkówce kobiet.

Od pierwszego seta siatkarki Muszynianki-Fakro przeważały. W pierwszym secie gospodynie dwa razy schodziły na przerwy techniczne. Pod koniec pierwszego seta był remis 20:20, jednak dzięki dobremu blokowi i sprytnym zagrywkom wygrały siatkarki Muszynianki 25:21. W drugim secie zawodniczki z Piły pokazały pazur i wygrały 25:22. Trzecia odsłona spotkania należała zdecydowanie do Muszynianki-Fakro. Zawodniczki tego klubu wygrały seta 25:17. W czwartej części spotkania Muszynianki przez większość spotkania wygrywały. Pod koniec spotkania było 20:20, jednak Sylwia Pycia przepchnęła piłkę na drugą stronę i było 21:20. Do końca meczu gospodynie nie oddały prowadzenia i wynikiem 25:22 zakończyły ostatnie spotkanie i mogły się cieszyć ze zdobycia mistrzostwa Polski.

Muszynianka-Fakro Muszyna - Farmutil Piła 3:1 (25:21, 22:25, 25:17, 25:22)

Muszynianka: Iza Bełcik, Dorota Pykosz, Sylwia Pycia, Joanna Mirek, Aleksandra Przybysz, Kamila Frątczak, Mariola Zenik (libero) oraz Agnieszka Śrutowska, Marlena Mieszała.

Farmutil: Katarzyna Skorupa, Julia Szeluchina, Agnieszka Bednarek, Klaudia Kaczorowska, Michela Teixeira, Agnieszka Kosmatka, Marta Kuehn-Jarek (libero) oraz Anita Chojnacka, Dominika Sieradzan.

Końcowy wynik play off: 3:2 dla Muszynianki-Fakro.