Facebook Google+ Twitter

Siatkarska fundacja "Herosi"

Fundacja „Herosi” istnieje już pół roku. Zbiera fundusze na zakup sprzętu medycznego dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Jak to robi?

Herosi na meczu gwiazd PlusLigi / Fot. www.herosi.euPomysłodawczynią fundacji jest Aneta Rostkowska. Po okresie spędzonym w różnych fundacjach, postanowiła – wraz z przyjaciółmi - stworzyć coś nowego i swojego. Tak powstała fundacja „Herosi”. Aneta mówi - Naszym głównym celem jest wsparcie Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie przy zakupie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, który pomoże dzieciom po zabiegach chirurgicznych oraz onkologicznych.

A to wszystko dzieje się z pomocą aktorów oraz siatkarzy. Szczególnie tym drugim fundacja dużo zawdzięcza. Współpraca z czołówką najlepszych polskich (M. Wlazły, M. Wika, K. Ignaczak, M.Winiarski) oraz zagranicznych (Giba, S.Antiga, O.Kunari) siatkarzy przynosi efekt. Przy okazji finału Pucharu Polski, fundacja zorganizowała akcję licytacji pisanek, malowanych przez sportowców. Jej efekt to 3500 zł dla oddziału onkologii. Do akcji włączyli się również tacy aktorzy jak Agata Buzek, Krystyna Janda czy Marcin Dorociński.

Fundacja uatrakcyjnia również mecze siatkarskie Politechniki Warszawskiej. Animatorki opiekują się najmłodszymi kibicami oraz uatrakcyjniają przerwy w spotkaniach na trybunach. Przed
Wielkanocą, na jednym z meczów można było kupić ogromną pisankę-niespodziankę.
Oprócz meczów siatkarskich, przedstawicielki fundacji od niedawna można spotkać również na pojedynkach futbolu amerykańskiego w Warszawie.

W składzie „Herosów” możemy również znaleźć Piotra Borutę, znanego z programu „ Mam talent”, w którym wraz z Czocherem, zdobył ogromną sympatię widzów oraz jurorów. Pan Piotr razem ze swoim kudłatym przyjacielem występuje na scenach całej Polski niosąc uśmiech najmłodszym.

W tej chwili fundacja liczy 20 wolontariuszy, nie jest to zamknięte grono. Mirosław Michalak (prezes) przyjmie wszystkich z otwartymi ramionami. Fundacja niestety nie jest organizacją pożytku publicznego, ponieważ dopiero po roku działalności można się starać o taki tytuł. Do dziś zostało zebrane ponad 17 tys. zł. A zostało jeszcze parę statuetek MVP oraz koszulek do wylicytowania.

Fundacja co chwila wychodzi z nowymi inicjatywami, aby zdobyć pieniądze dla instytutu więc warto odwiedzać jej stronę ( herosi.eu) oraz wydarzenia sportowe w całej Polsce. Jak ich rozpoznać? Poprzez charakterystyczne togi jakie nosili tytułowi herosi. I jak przystało na herosów, fundacja posiada ogromną moc wywoływania uśmiechów na dziecięcych twarzach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.