Siatkarska III liga: Punkty zostały w Mogielnicy

W meczu III ligi mężczyzn Mogielanka Mogielnica pokonała Żyrardowiankę Żyrardów 3:1. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Pawła Pajewskiego.

Mogielanka była faworytem wczorajszego meczu i jak na faworyta przystało już w pierwszym secie rozgromiła rywali aż 25:10. Goście jednak zagrali bez swoich dwóch najlepszych zawodników, którzy zachorowali.

Żyrardowianka ugrała w Mogielnicy zaledwie jednego seta - druga partię, w której nie popełniała błędów zarówno w ataku, jak i w przyjęciu. Kolejne dwa sety toczyły się pod dyktando gospodarzy, ale zespół Piotra Wasilewskiego nawiązał w końcówce czwartej partii wyrównaną walkę. Mało brakowało, a kibice oglądaliby tie breaka.

Warto wspomnieć, że we wczorajszym meczu na pozycji libero w drużynie Mogielanki zagrał nominalny przyjmujący, Paweł Pajewski. Rozegrał on dobre zawody. Bardzo mobilizował swoich kolegów, a ci po prostu zrobili swoje i zgarnęli komplet punktów.