Facebook Google+ Twitter

Siatkarska Liga Mistrzów w Łodzi?

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-01-12 10:31

Łódź stoi przed niepowtarzalną szansą. BOT Skra Bełchatów, najlepsza polska drużyna siatkarska, chce zorganizować w łódzkim Pałacu Sportu finałowy turniej Ligi Mistrzów.

 Kibice z całego regionu mieliby możliwość obejrzenia czterech najlepszych drużyn w Europie. Wśród nich byłaby BOT Skra.


By zostać organizatorem Ligi Mistrzów, trzeba wpłacić do kasy Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV) 100 tysięcy euro. - Wszystkie koszty związane z organizacją turnieju szacujemy na kwotę 700 tys. złotych - mówi wiceprezes BOT Skry Konrad Piechocki. - Decyzja o tym, czy złożymy aplikację do CEV zapadnie do końca tygodnia.


Wiceprezes bełchatowskiego klubu nie ukrywa, że aby impreza miała komercyjną rację bytu, musi odbyć się w hali, która może pomieścić przynajmniej 10 tysięcy widzów. W Polsce są tylko dwie takie hale - obok łódzkiej także katowicki Spodek. - Jesteśmy drużyną z regionu łódzkiego, więc Łódź jest nam znacznie bliższa - dodaje Piechocki.


Pierwsze rozmowy o organizacji finału LM odbyły się w środę w Bełchatowie. Obok Piechockiego uczestniczyli w nich Marian Kmita (szef Polsatu Sport) i prezes Polskiej Ligi Siatkówki Artur Popko.


Organizacja turnieju finałowego z udziałem czterech najlepszych drużyn w Europie byłaby doskonałą promocją miasta. Miejmy nadzieję, że dostrzegą to władze Łodzi i pomogą w organizacji turnieju.

Paweł Hochstim

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Monopol na rozgrywanie ważnych meczy siatkarskich nie powinien mieć tylko Spodek. Dobrze, że pod uwagę jest brana hala w Łodzi. Ale realnie rzecz ujmując, w Polsce potrzebny jest nowoczesny obiekt sportowy, inaczej za parę lat wstyd będzie zapraszać kogokolwiek i starać się o jakąkolwiek imprezę, czy turniej. Obydwie te hale pamiętają wczesny PRL...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.