Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33280 miejsce

Siatkarska perła - Sylwia Chmiel

Po długiej nieobecności, znowu wracamy z cyklem "Siatkarska perła". Każdego miesiąca będziemy prezentować Państwu sylwetkę młodej, polskiej siatkarki, która w sporcie osiągnęła już wiele. Dziś przedstawiamy Sylwię Chmiel z SMS-u Sosnowiec.

 / Fot. Archiwum prywatne siatkarkiNikt raczej nie opowiada o alpinistach, którzy są dopiero w połowie wspinaczki. Chcielibyśmy właśnie dziś przełamać ten stereotyp. Choć prezentować będziemy siatkarkę, to jej kariera wygląda jak wchodzenie na ogromną górę.

Sylwia pamięta swoje początki. Wspomina, że wszystko zaczęło się bardzo przypadkowo. Odbijać piłkę zaczęła w szóstej klasie podstawowej. Wtedy też pojechała na rozgrywki międzyszkolne, gdzie dojrzał ją trener Jacek Rutkowski. Zaproponował grę w Lublinie. - Zgodziłam się - zdradza zawodniczka.

Gdy złapała już odpowiednie tempo, wspinała się coraz to wyżej. Po roku gry w AZS UMCS TPS Lublin otrzymała powołanie do kadry wojewódzkiej. Rok później jako reprezentantka Lubelszczyzny pojechała na Turniej Nadziei Olimpijskich w Miliczu. - Podczas turnieju w Miliczu zostałam powołana na konsultacje do SMS-u Sosnowiec. Udało się, zostałam przyjęta - opowiada Sylwia.

Gdy była już uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego pojawiły się kolejne, jakże ważne osiągnięcia. Od trenera Zbigniewa Krzyżanowskiego dostała powołanie do kadry narodowej juniorek. Wcześniej jednak także miała okazję reprezentować Polskę, grała w drużynie kadetek. Na swój wiek zdobyła już naprawdę wiele.

Spotkania z innymi drużynami czy to w mistrzostwach świata czy mistrzostwach Europy uczą pewnego doświadczenia. Ten sport wymaga sporo wysiłku. Trudno znaleźć choć odrobinkę czasu dla siebie. - Owszem pochłania dużo czasu, ale zawsze znajdzie się on również na naukę i życie prywatne - mówi Sylwia. Jak wiemy życie pisze różne scenariusze. Podczas wchodzenia na sam szczyt, może przydarzyć się nam jakieś nieszczęście... i co wtedy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.