182170 miejsce

Siatkarski Puchar Polski: radomianie górą!

W pierwszym meczu trzeciej kolejki grupy drugiej siatkarskiego Pucharu Polski drużyna J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska uległa Jadarowi Radom 2:3

Akademicy z Warszawy przystąpili do tego meczu bez dwóch przyjmujących: Marka Siebecka (na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec) i kontuzjowanego Piotra Szulca. Zamiast nich obejrzeliśmy na parkiecie Tomasza Drzyzgę i... Marcina Drabkowskiego – obecnie pełniącego funkcję drugiego trenera, a w przeszłości rozgrywającego "Inżynierów".

Brak dwóch kluczowych postaci na przyjęciu dał o sobie znać już w pierwszej partii, kiedy bezpieczna 5-6 punktowa przewaga gospodarzy została zniwelowana po serii błędów. "Polibuda" nie wykorzystała swojej szansy w tej odsłonie i pomimo piłki setowej przy stanie 24:23, uległa gościom do 25.

Drugi i trzeci set to bezpieczna gra "stołecznych", w których prym wiedli Radosław Rybak i środkowi - Wojciech Jurkiewicz i Tomasz Kowalczyk. Pełna kontrola wydarzeń na boisku doprowadziła do zwycięstwa w obu odsłonach - 25:21 i 25:19

Kiedy wydawało się, że mecz skończy się w czterech partiach, coś w grze AZS-u się zacięło. Błędy w przyjęciu, niedokładne rozegrania, ale też ambitna postawa radomian sprawiła, że w tej partii dominacja Jadaru nie podlegała dyskusji. Set wygrany do 17 potwierdza, że cała drużyna radmoska pokazała się z dobrej strony. Warszawianie poczuli się zbyt pewnie po dość łatwym wygraniu drugiej i trzeciej odsłony i nie byli w stanie nawiązać walki z dobrze umotywowanymi gośćmi.

Piąty set zaczął się od prowadzenia gości 5:0. Tą bezpieczną przewagę udało im się dowieźć do końca i ostatecznie wygrać set do 10, a cały mecz 3:2.

Mecz nie stał na wysokim poziomie. Mnożyły się błędy w ataku i w przyjęciu. Trudno o indywidualne wyróżnienia. Trzeba jednak zaznaczyć, że obie drużyny ambitnie i prestiżowo podeszły do tej rywalizacji... w końcu były to derby Mazowsza. Może w rozgrywkach o nieco mniejszym znaczeniu, niż rozpoczynająca się w połowie grudnia Polska Liga Siatkówki, ale takie mecze zawsze wywołują dodatkową adrenalinę. Okazja do rewanżu już jutro o godz. 18 w hali "Koło" na ul. Obozowej 60. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy

J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska - Jadar Radom 2:3 (25-27, 25-21, 25-19, 17-25, 10-15)