Facebook Google+ Twitter

Siatkarskie emocje w Starych Jabłonkach - cykl World Tour

Czwarte zwycięstwo Brazylijczyków, Emanuela Rego i Ricardo Santosa, w turnieju Pucharu Świata siatkówki plażowej. Panowie pokonali Hiszpanów, Loriego i Gavirę, 2:0.

Ana Paula i Shelda  / Fot. PAP Monika KaczyńskaW Starych Jabłonkach (woj. warmińsko-mazurskie) zakończył się turniej GE Money Bank Mazury Open, zaliczany do cyklu World Tour. Turniej był rozgrywany w dniach 3-8 czerwca. Po raz pierwszy, w Starych Jabłonkach, o medal walczyły panie. Mężczyźni rywalizowali ze sobą już po raz piąty.

And the winner is...Na najwyższym stopniu podium, zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn, stanęli reprezentanci Brazylii. W finale pań, rywalizowały ze sobą Brazylijki i Amerykanki. Ana Paula i Shelda (Brazylia) nie pozostawiły wątpliwości komu należy się złoto, wygrały pewnie oba sety (21:19, 21:16). O zwycięstwo pojedynkowały się z parą Rachel Wacholder-Tyra Turner (USA).

Finał w męskim wykonaniu, który odbył się dziś, wzbudził ogromne emocje. Wszystko za sprawą ulubieńców publiczności, Brazylijczyków Emanuela Rego i Ricardo Santosa, faworytów w kategorii mężczyzn. Nie zawiedli oni publiczności i wygrali z Hiszpanami, Lorim i Gavirą 2:0 (21:15, 21:18). Po raz kolejny pokazali, że siatkówka w brazylijskim wydaniu jest na mistrzowskim poziomie. Rywalizacja o trzecie miejsce również dostarczyła sportowych emocji. W kategorii kobiet spotkały się dwie brazylijskie pary.

Siostry Maria Clara i Carolina Salgado pokonały w setach 2:0 swoje rodaczki Renatę i Talitę. Oba duety walczyły do końca, a przewaga, która zagwarantowała zwycięstwo była minimalna (21:19, 22:20). Brąz w turnieju mężczyzn wywalczyli po zaciętej walce Australijczycy, Schacht i Slack. Wygrali 2:1 z Brazylijczykami, Pedro i Harleyem 21:16, 15:21, 15:13.

O turnieju

W turnieju wystąpiło 15 par z Polski. Sześć w turnieju głównym (w tym dwa z dzika kartą). Pozostałe musiały walczyć o miejsce w zawodach w eliminacjach. Niestety polscy zawodnicy nie odnieśli sukcesów i po kolejnych przegranych zostali wyeliminowani z turnieju.

Punkty zdobyte w rywalizacji będą miały znaczenie w klasyfikacji łącznej, co może otworzyć drzwi do zakwalifikowania się do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Inicjatorami zawodów są Andrzej Dowigałło i jego syn Tomasz. Wraz z Piotrem Koczanem, byłym zawodnikiem AZS Olsztyn, wicemistrzem europy z 1983 roku chcą przybliżyć i rozreklamować siatkówkę plażową w Polsce. Dlatego też organizatorzy i sponsorzy zadbali nie tylko o emocje sportowe, związane z rozgrywkami. Dzięki imprezom towarzyszącym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dużą popularnością cieszyła się Restauracja Mistrzów, gdzie kulinarny kunszt zaprezentował m.in. Karol Okrasa. Dla najmłodszych fanów siatkówki organizowane były treningi pod nadzorem zawodników. W piątek atrakcją wieczoru był zespół KOMBI, który zagrał na plaży Hotelu Anders.

W tym roku kończy się czteroletnia umowa organizatorów World Tour Stare Jabłonki na organizację zawodów z tej serii. Jednak dzięki wysokiemu poziomowi turnieju jej przedłużenie nie powinno stanowić problemu. Organizatorzy starają się również o przydzielenie organizacji mistrzostw świata w 2011 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.