Siatkarskie mistrzostwa Europy kobiet: Turcja - Azerbejdżan 3:1

Ten mecz był ostatnią szansą dla Azerskich zawodniczek, aby z twarzą wyjść z ME. Ale się nie udało i uległy Turczynkom 3:1.

Zespół Turecki przy prezentacji zawodniczek przed meczem / Fot. fot. Piotr DrabikPo zaskoczeniu jakim była wygrana Turcji nad faworyzowaną Serbią, podopieczne Alessandro Chiappiniego musiały postawić kropkę nad i w meczu z azerskim zespołem. Turczynki również pokazały, że medalowe plany są jeszcze do zrealizowania. Azerki natomiast potrzebowały zwycięstwa, aby wyjść z twarzą ze zdecydowanie nieudanego dla nich turnieju.

Jedna z meczowych akcji / Fot. fot. Piotr DrabikPierwsza odsłona spotkania to dość znaczne prowadzenie zespołu z Baku, 10:6. Ale jak się później okazało, cztery punkty to słaba przeszkoda dla świetnie grającego zespołu z Ankary. Do 2. przerwy technicznej to właśnie one prowadziły z rywalkami 16:14.

Późniejsza dobra gra reprezentacji Azerbejdżanu była jednak za słaba na blok Neslihan Darnel oraz Bahar Toksoy. Pierwsza partia spotkania zakończyła się wynikiem 25:23 dla Turcji.

Kolejny set spotkania rozpoczął się od bezradnego wobec ataków rywalek Azerskiego bloku. Z postępem gry, przewaga Turczynek rosła coraz bardziej. W drugiej przerwie technicznej wynosiła ona 16:9. Polina Rahimowa i jej koleżanki z zespołu nie potrafiły dotrzymać kroku rywalkom i oddały tego seta wynikiem 25:19.