Siatkarskie podsumowanie 2010 roku. Część III

Siatkówka to nie tylko rozgrywki reprezentacyjne, ale też klubowe, które również budzą sporo emocji. Jak więc wyglądał ten rok z perspektywy Plus Ligii Kobiet?

/ Fot. Fot. materiały prasowe.Każdy, kto myśli, że rozgrywki ligowe kobiet są nudne i mało ciekawe, jest w błędzie. Tegoroczny rok był bardzo interesujący i emocjonujący. Mistrza Polski wyłoniło dopiero ostatnie 5. spotkanie, w którym poziom dramaturgii sięgał zenitu. Był to także rok, w którym nie obyło się bez kontrowersyjnych decyzji, które wywołały spore niezadowolenie wśród wielu klubów. Czas na dokładniejszą analizę Plus Ligi kobiet 2010 roku.

Mistrzem Polski sezonu 2009/2010 zostały siatkarki Aluprofu Bielsko Białej. W finale pokonały one Muszyniankę Fakro Muszynę w ostatnim decydującym o tytule 5. meczu. Skład podium uzupełniła drużyna MKS Dąbrowa Górnicza. Do I Ligii spadła natomiast Gedania Żukowo. Awans do Plus Ligi wywalczyły Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia oraz Atom Trefl Sopot, który wykupił miejsce PTPS Piła.

Puchar Polski zdobyła drużyna Organika Budowlani Łódź, która w finale pokonała Muszyniankę Fakro Muszynę. Wynik ten został uznany za spore zaskoczenie, ponieważ wyraźnym faworytem były siatkarki z Muszyny, które musiały zadowolić się tylko 2. miejscem.

W lidze Mistrzyń do I rundy Play Off awansowały MKS Dąbrowa Górnicza oraz Muszynianka Fakro Muszyna. Niestety, obydwa zespoły odpadły już po pierwszej rundzie play offów i przygoda z europejskimi pucharami została zakończona.

W Pucharze CEV było jeszcze gorzej, ponieważ drużyna Gwardii Wrocław odpadła już w 1/16 finału. Niewiele lepiej zaprezentowały się siatkarki Farmutilu Piła, które w 1/8 finału przegrały z rumuńskim Dynamo Bukaresztem.

Sezon 2010/2011 póki co jest bardzo wyrównany. Z racji Mistrzostw Świata w Japonii, start Ligii był mocno opóźniony i do tej pory udało się rozegrać zaledwie 5 kolejek. Na czele tabeli znajduje się Muszynianka Fakro Muszyna, która ma niewielką przewagę Aluprofem Bielsko Biała i Atomem Trefl Sopot. Najsłabiej póki co radzi sobie beniaminek z Rumi, który nie zdobył jeszcze ani jednego punktu i ugrał zaledwie jednego seta w 5. spotkaniach.