Facebook Google+ Twitter

Siatkarze Armatu Kozienice bardzo chcą utrzymać się w II lidze

Siatkarze Armatu nie ukrywają tego, że chcą bardzo utrzymać się w II lidze. Przed nimi decydujące mecze z Uniwersytetem Warszawskim w ramach I rundy fazy play-out. Pierwsze dwa starcia rozegrane w stolicy napawają optymizmem.

"Pierwsze koty za płoty". Siatkarze Armatu osiągnęli w Warszawie swój cel. Ich trener Paweł Otwinowski zapowiadał przed spotkaniami z Uniwersytetem, że celem jego zespołu jest przynajmniej jedno zwycięstwo. To założenie udało się zrealizować. Można by powiedzieć, że nawet z nawiązką. Przecież w pierwszej potyczce kozieniczanie rozegrali tie-break. Mało brakowało by, a okazali by się zwycięzcami. W niedzielę w rozmowie z nami Otwinowski podkreślił, że tamten mecz mógł się zakończyć już po trzech partiach. Niestety zmiany dokonane przez Edwarda Skorka przyniosły efekty i to gospodarze zeszli z parkietu w roli zwycięzców.

W niedzielę Armat dopiął swego. Pokonał Uniwersytet 3:2 i może optymistycznie patrzeć w przyszłość. Przypomnijmy, że w rundzie zasadniczej kozieniczanie nie odnieśli nawet jednego zwycięstwa. Przegrali wszystkie spotkania, ale w I rundzie play - out pokazali,że nie są zespołem do "bicia". Wielka była ich radość po ostatnim zagraniu. Michał Guz, libero zespołu z Kozienic powiedział nam ,że jemu i jego kolegom potrzebny jest taki zryw jak to miało miejsce w piątej partii niedzielnego pojedynku. - Należy trochę pokrzyczeć, pobiegać. Wówczas rywale są przytłamszeni, a nam idzie dużo lepiej - stwierdził.

Już za dwa tygodnie przyjdzie czas na kolejne mecze z Uniwersytetem. Trener Armatu nie ukrywa tego, że on i jego podopieczni przepracują ciężko przynajmniej ten pierwszy tydzień. Potem poodbijają piłki, żeby złapać siły na kolejne mecze. A one zostaną rozegrane właśnie w Kozienicach. Teraz bardziej podbudowani psychicznie są zawodnicy Armatu, którzy zrobią wszystko by się utrzymać w II lidze. Mówią oni otwarcie, że ich celem jest utrzymanie. - Prognozy moje są takie, aby zwyciężyć w dwóch kolejnych pojedynkach z Uniwersytetem - zadeklarował Michał Guz.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.