Siatkarze na igrzyskach. Wygraną mamy w kieszeni!

Polacy powtórzyli swój ostatni wynik na boisku, wygrywając z Wielką Brytanią 3:0.

Bartosz Kurek (C) atakuje po bloku Brytyjczyków Nathana Frencha (L) i Marka McGiverna (P) podczas meczu grupy A siatkarzy. / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiWcześniej taki sam wynik osiągnęli w spotkaniu z Argentyną. Wcześniejszy mecz z Bułgarami, niestety, przegrali, jednak to wcale nie wpłynęło na ich pewność gry. Spotkanie Polaków i Brytyjczyków nie należało do wyjątkowo emocjonujących, ale było poprawne.

Cytowany przez "Przegląd Sportowy" Krzysztof Ignaczak w ten sposób wypowiadał się o przeciwnikach: Gramy ze słabszymi rywalami, ale zdajemy sobie sprawę, że musimy grać maksymalnie skoncentrowani. Pomoże nam świadomość, że nie możemy stracić żadnego seta, bo wciąż mamy szansę na pierwsze miejsce w grupie. Mam nadzieję, że Włosi pokonają Bułgarów i nam to umożliwią.

Wyniki poszczególnych setów prezentują, że gra zarówno jednej jak i drugiej strony była wyrównana:pierwszy set 16 : 25. Drugi set 19 : 25. Trzeci set 18 : 25. Ostatni set zakończył w fantastyczny sposób Zbigniew Bartman. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki i gorąco kibicować chłopakom.