Facebook Google+ Twitter

Siatkówka. Bartosz Kurek zostanie gwiazdą mundialu?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-28 10:22

Bartosz Kurek był objawieniem ubiegłorocznych mistrzostw Europy i już ma status gwiazdy. Piotrowi Nowakowskiemu kilka tygodni temu nikt nie dawał szans wyjazdu na mistrzostwa świata.

 / Fot. Katarzyna Plewczyńska/cyfrasport / NEWSPIX.PLDwaj najmłodsi siatkarze reprezentacji Polski byli w Trieście pierwszoplanowymi postaciami zespołu. Po pierwszej fazie czempionatu Kurek jest jednym z najskuteczniejszych zawodników turnieju. Nowakowski skutecznie zastępuje Daniela Plińskiego.

Kurek jak pies

- Czujemy, że jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy. To może być nasz turniej - mówi Kurek, dla którego mecz przeciwko Kanadzie był debiutem w mistrzostwach świata. Debiutem bardzo udanym, bo skrzydłowy Skry zdobył 19 pkt, najwięcej w polskiej drużynie, choć - jak przyznał później - był stremowany. - Dawno się tak nie denerwowałem - mówi 22-letni przyjmujący Skry.

Dzień później w meczu z Niemcami grał jak natchniony. Zdobywał punkty w najbardziej nieprawdopodobnych sytuacjach, kończył ataki, których inni skończyć nie umieli. Po fenomenalnej grze w drugiej partii, w trzecim secie „Kuraś" przeżywał lekki kryzys, został dwa razy zablokowany, popsuł zagrywkę. Ale nie darmo Daniel Castellani powiedział kiedyś o Kurku, że ten chłopak jest jak pies, który wpadł w kałużę. Szybko z niej wychodzi, otrzepie się i szaleje dalej, jakby nic się nie stało.

Także w Trieście najmłodszy zawodnik polskiego zespołu nic sobie nie robił z chwilowych niepowodzeń. W meczu z Niemcami po krótkiej słabości znowu zaczął zdobywać ważne punkty. Z sił opadł dopiero w tie-breaku. Trudno się jednak temu dziwić - tego dnia wykonał aż 47 ataków, zdobył 24 pkt - więcej niż wszyscy inni skrzydłowi razem wzięci (Mariusz Wlazły 6, Piotr Gruszka 10, Michał Winiarski 7).

I jak się później okazało grał z drobnym urazem.

Czytaj na stronie sports.pl

Czytaj także:
Mistrzowie świata mają kłopoty z urazami

Najnowsze informacje z siatkarskich parkietów: TRZECI SET.PL

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.