Facebook Google+ Twitter

Siatkówka: Być albo nie być

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-08-14 12:05

Spotkaniem z drużyną Holandii reprezentantki Polski rozpoczną zmagania w trzecim turnieju eliminacyjnym World Grand Prix. Podopieczne Jerzego Matlaka w Hong Kongu zmierzą się także z Chinami oraz Dominikaną.

 / Fot. Artur JaryczewskiPo sześciu spotkaniach Polki z bilansem dwóch zwycięstw i czterech porażek zajmują siódmą lokatę w tabeli, ciągle zachowując szansę na awans do turnieju finałowego. Jednak, aby tam się znaleźć nasze siatkarki muszą wygrać wszystkie mecze w Hong Kongu i liczyć na potknięcia rywalek. Wykonalne? Patrząc na przeciwniczki, ciężko być optymistą, ponieważ zarówno z Holenderkami, jak i Chinkami podopieczne Jerzego Matlaka w tej edycji Grand Prix nie zdołały jeszcze wygrać.

Sytuacja kadrowa także pozostawia wiele do życzenia. Na drobne urazy narzekają Joanna Kaczor oraz Mariola Zenik, którą w Hong Kongu zastąpi Paulina Maj. Na środku siatki zabraknie Agnieszki Bednarek. W jej miejsce do „12” wskoczyła Eleonora Dziękiewicz. Najprawdopodobniej sztab trenerski będzie chciał sprawdzić także Klaudię Kaczorowską i Berenikę Okuniewską, które co prawda mają już za sobą występy w reprezentacji, jednak nigdy w dłuższym wymiarze czasowym.

Czy Polki zdołają awansować do czołowej szóstki World Grand Prix? Czy może trener Matlak będzie chciał potraktować turniej w Hong Kongu, jako swoiste przetarcie i możliwość ogrania siatkarek, które dotychczas nie spędzały na parkiecie dużej ilości czasu? Na te oraz na wiele innych pytań powinniśmy poznać odpowiedź już podczas pierwszego meczu Polek z Holenderkami. Początek spotkania dziś o godz. 11 czasu polskiego.

Autor: Artur Jaryczewski
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie przegladligowy.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.