Facebook Google+ Twitter

Siatkówka. Czy Polki polecą na mistrzostwa świata?

Za niespełna dwa tygodnie polskie siatkarski stoczą w Rzeszowie bój o prawo występu w mistrzostwach świata, które rozegrane zostaną w Japonii, w 2010 roku. Na drodze do zwycięstwa naszym reprezentantkom staną Francuzki, Belgijki i Turczynki.

Trener reprezentacji Polski Zbigniew Krzyżanowski (C) pośród polskich zawodniczek. / Fot. PAP/Darek DelmanowiczPrawo występu w Mistrzostwach Świata wywalczą dwie drużyny, które zajmą dwa pierwsze miejsca w rzeszowskim turnieju. Nie można ukrywać, że wielkim rozczarowaniem byłoby nie zakwalifikowanie się do MŚ polskiej reprezentacji. Polki chociaż pod wodzą nowego trenera, Jerzego Matlaka i z nieco przebudowanym składem, po ostatnich sukcesach powinny rozegrać trzy dobre spotkania i dać kibicom powody do zadowolenia. Kilkanaście dni temu selekcjoner biało czerwonej ekipy podał szeroki skład na turniej w Rzeszowie.

W kadrze znalazły się: Rozgrywające: Izabela Bełcik, Milena Sadurek-Mikołajczyk, Katarzyna Skorupa. Przyjmujące: Anna Barańska, Anna Woźniakowska, Dorota Świeniewicz, Aleksandra Jagieło, Klaudia Kaczorowska, Elżbieta Skowrońska, Joanna Mirek. Atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Natalia Bamber, Joanna Kaczor. Środkowe: Agnieszka Bednarek, Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał, Zuzanna Efimienko, Dorota Pykosz. Libero: Mariola Zenik, Agata Sawicka i Paulina Maj.

Do Rzeszowa polska reprezentacja przyjedzie już 11 lipca. We wtorek, 14 lipca, o godzinie 20 w hali na Podpromiu Polki rozegrają towarzyski mecz z reprezentacją Rosji. Bilety na ten mecz w cenie 10 zł można kupić w biurze Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, które mieści się w Rzeszowie przy ul. Pułaskiego 13A. Drugi mecz z Rosjankami, zostanie rozegrany dzień później w łańcuckiej Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR-u, ale wszystkie bilety na to spotkanie już dawno zostały sprzedane.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.