Siatkówka: I mecz wygrany!

Polskie siatkarki, po długiej i trzymającej w napięciu grze, wygrały.

/ Fot. PAPPolskie siatkarki wygrały mecz z Belgijkami pod wodzą Jerzego Matlaka. Gra była wyrównana i do końca trzymała w napięciu.

Pierwszy set wygrały Belgijki wynikiem 23:25. Długo nie trzeba było czekać na rewanż naszych reprezentantek, drugi set należał do nas. Wygraliśmy 25:14. Kolejny (trzeci set) również wygrały Polki 25:21. Czwarty set nie poszedł tak gładko. Nasze złotka przegrały 19:25. Piąty set znów należał do nas i zakończył się wynikiem 16:14.

Ogólny wynik meczu to 3:2. W polskim składnie grały: Świeniewicz, Sadurek, Jagieło, Kaczor, Pykosz, Bednarek, Zenik (libero) oraz Maj, Gajgal, Barańska, Woźniakowska, Bełcik.

Obecnie "biało-czerwone" znajdują się na 9. pozycji w światowym rankingu. Już w niedzielę Polska zagra z Turcją. Ta z kolei jest na 11. miejscu w światowym rankingu.