Siatkówka: Pałac znów zwycięża

Kolejne zwycięstwo w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek odniosły siatkarki Pałacu Bydgoszcz, oddając rywalkom tylko jednego seta. Po wczorajszej porażce zwycięstwo odniosły także siatkarki Aluprofu Bielsko Biała.

Sobotnie mecze to rywalizacja zwycięzców piątkowych meczy z przegranymi. Jako pierwsze na parkiet hali Pałacu wyszły siatkarki Aluprofu Bielsko Biała i Pogoni Proszkowice. Zespół z Bielska musiał ten mecz wygrać aby ze spokojem przystąpić do kolejnego dnia rywalizacji bez potrzeby obserwowania wyniku drugiego meczu. Z kolei proszkowiczanki wygrywając ten mecz znalazłyby się w doskonałej sytuacji przed ostatnim dniem rywalizacji.

Bielszczanki przed meczem / Fot. Marcin MalakOd początku meczu na parkiecie dominowały siatkarki Aluprofu. Wynik na tablicy mógłby wskazywać na wyrównaną grę, ale to liczne błędy popełniane przez obie drużyny doprowadziły do w miarę wyrównanej walki. Pierwszy set wygrały zawodniczki z Bielska-Białej 25:20.

Drugi set to niemalże kopia pierwszego. Dobre akcje siatkarek z Bielska-Białej, przeplatane były bardzo prostymi błędami. Jednak większa ilość błędów po stronie Proszkowic zdecydowała o przegranej siatkarek Pogoni w drugim secie 25:21.

Kolejny set rozpoczął się od wyrównanej walki, jednak z upływem minut zmęczone i podłamane siatkarki z Proszkowic traciły coraz więcej punktów z rzędu. Przegrały go 25:16 i cały mecz 3:0.

W ten sposób siatkarki Aluprofu odniosły łatwe zwycięstwo z wydawać by się mogło trudnym rywalem. Zaznaczyć należy, że Pogoń dysponowała bardzo krótką ławką rezerwowych co ograniczało możliwość zmian trenerowi.

BKS Aluprof Bielsko Biała 3:0 Pogoń Proszowice (25:20, 25:21, 25:16)