Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28168 miejsce

Siatkówka: Polacy nisko w klasyfikacjach indywidualnych

Po czterech kolejkach turnieju olimpijskiego, nasza drużyna siatkarzy zajmuje trzecie miejsce w swojej grupie. Natomiast jak się kształtują indywidualne miejsca naszych siatkarzy?

Kadziewicz i Zagumny / Fot. PAP/EPANajbardziej dumni możemy być z naszego rozgrywającego - Pawła Zagumnego, który tak samo jak w 2006 roku, przewodzi zawodnikom na tej pozycji. Na drugim miejscu plasuje się – również jak w czasie MŚ w Japonii – „rozdający” Brazylii – Marcelo Elgarten.

Wśród zawodników najlepiej broniących, na drugim miejscu znajduję się, kapitalnie grający w tym turnieju, Krzysiek Ignaczak. Lepszy od niego jest tylko libero Rosji – Alexey Verbov. Miejmy nadzieję, że po jutrzejszym meczu obaj zawodnicy zamienią się pozycjami w tej klasyfikacji.

W rankingu na najskuteczniejszego atakującego, na drugiej pozycji plasuje się Sebastian Świderski ze skutecznością 44,74 proc. Do tej pory najlepszy jest atakujący amerykański – Clayton Stanley z wynikiem 45,30 proc.

I to koniec miłych akcentów indywidualnych dla polskich kibiców. Wśród zdobywcy największej ilości punktów prowadzi wyżej wymieniony zawodnik USA, nasz Mariusz Wlazły zajmuje dalekie 10. miejsce. Nie wynika to jednak z małej skuteczności atakującego Skry, ale z mądrej gry Pawła Zagumnego, który do każdego zawodnika kieruje podobną ilość piłek.

Najlepszym blokującym turnieju jest David Lee. Daniel Pliński jest na pozycji siómej.

Żaden zawodnik Raula Lozanno nie przekroczył granicy czterech asów serwisowych, które są minimum, aby znaleźć się wśród graczy najlepiej serwujących. Do tej pory rosyjski siatkarza Alexey Ostapenko zdobył tym elementem aż osiem punktów.

Najlepszym przyjmującym turnieju jest brazylijski libero – Sergio.
Krzysztof Ignaczak oraz Michał Winiarski są odpowiednio na dziewiątej i ósmej pozycji w tej klasyfikacji.

Pełna klasyfikację można zobaczyć pod tym adresem

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wcale nie tak nisko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.