Facebook Google+ Twitter

Siatkówka. Rusza Liga Światowa. Jak wypadną Polacy?

Meczem z USA polscy siatkarze rozpoczną zmagania w tegorocznej Lidze Światowej. Oprócz Amerykanów do naszej grupy trafiły reprezentacje Brazylii i Portoryko.

Nowy trener, nowi zawodnicy, nowe wyzwania - tak w największym skrócie można podsumować wydarzenia ostatnich miesięcy w polskiej reprezentacji. Działo się sporo, lecz teraz wszystkie emocje związane z przeróżnymi zmianami w polskiej kadrze trzeba odłożyć na bok i skupić się tylko na grze. Nowy trener Polaków, Andrea Anastasi, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że skład jakim dysponuje nie jest optymalny, a czasu na zgranie zespołu było bardzo mało. Mimo tego wierzy, że ci zawodnicy, którymi dysponuje, pokażą się z jak najlepszej strony i dobrze przepracowany okres przygotowawczy przyniesie korzystne rezultaty.

Jako że udział w fazie finałowej Ligi Światowej mamy zapewniony, presja związana z grupowymi meczami powinna być mniejsza. Nie oznacza to jednak, że drużyna Anastasiego ma zamiar odpuścić i zlekceważyć fazę grupową. Zarówno trener, jak i zawodnicy podkreślają, że podchodzą do tych meczów bardzo poważnie. Dla wielu zawodników jest to na pewno ogromna szans na to, by w reprezentacji pozostać dłużej. Udane występy w Lidze Światowej, szczególnie w tak mocnej grupie, mogą przynieść siatkarzom wiele korzyści. Pod nieobecność wielu kluczowych zawodników, to na nich będzie spoczywał wzrok fanów siatkówki. Mają więc niepowtarzalną szansę, pokazania, że w kadrze nie znaleźli się dzięki absencji niektórych graczy, lecz dzięki własnym umiejętnościom.

Kadrze potrzeba powiewu świeżości i odmłodzenia, a kadra powołana przez Anastasiego w przeważającej mierze właśnie taka jest. Spora liczba młodych zawodników w połączeniu z paroma doświadczonymi zawodnikami może okazać się strzałem w dziesiątkę. Pytanie tylko, czy wykorzystają tą szansę? Pierwszą odpowiedź poznamy być może już w piątek wieczorem, kiedy to Polacy rozegrają swój pierwszy mecz z reprezentacją USA (początek o 20.30). Będziemy mogli się przekonać, na jakim etapie znajduje się obecnie polska drużyna i jaki system gry stara się zaszczepić w zawodników trener Anastasi. Trzymajmy kciuki, żeby był to system zwycięski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zachłysną się sukcesem i będą pracować następne dwadzieścia lat na sukces.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.