Siatkówka. Skra Bełchatów pokonała Resovię 3:0 w PlusLidze!

W meczu 11. kolejki PlusLigi doszło do starcia dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu. Po trzymającym w napięciu spotkaniu 3-0 zwyciężyli gospodarze.

Kibice Asseco Resovia Rzeszów podczas meczu ligowego siatkarzy z PGE Skra Bełchatów / Fot. PAP/G.MichałowskiPierwszego seta tego spotkania Skra Bełchatów rozpoczęła z dużym impetem. Skutkiem zmasowanych ataków gospodarzy, było prowadzenie 8:3 na pierwszej przerwie technicznej. W dalszej części pierwszej partii, bełchatowianie kontynuowali napór. Na drugą przerwę techniczną schodzili przy stanie 16:9. Goście z Rzeszowa nie zamierzali się jednak poddawać. Ze stanu 19:13 dla Skry, drużyna Resovii potrafiła doprowadzić do wyniku 24:23. Wtedy zagrywkę zepsuł Lotman i ostatecznie Skra zwyciężyła pierwszą odsłonę 25:23.

Początek drugiego seta był bardzo wyrównany. Na pierwszą przerwę techniczną goście schodzili prowadząc 7:8. Po przerwie gracze obu zespołów prezentowali wyrównany poziom. Na kolejną przerwę, siatkarze Resovii schodzili ponownie z jednym punktem przewagi 15:16. Skra w końcówce seta doprowadza jednak do wyrównania i ostatecznie wygrywa tą partię 25:22

Zawodnik PGE Skra Bełchatów Mariusz Wlazły (P) atakuje po bloku Nikoli Kovacevicia (L) z Asseco Resovia Rzeszów. / Fot. PAP/G.MichałowskiTrzeci set od samego początku pod dyktando bełchatowian. Gospodarze prowadzili już 10:3. Od tego momentu, straty zaczęła odrabiać drużyna Resovii. Goście wykazali dużą ambicję, dzięki czemu nie doszło do pogromu. Przewaga z początkowej fazy seta wystarczyła jednak Skrze aby rozstrzygnąć go na swoją korzyść. Ostatecznie bełchatowianie wygrali 25:22, odnosząc pewne zwycięstwo 3-0 w całym meczu.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3-0 (25:23, 25:22, 25:22 )