Siatkówka: udany początek biało-czerwonych w Turcji

Wygranym 3:1 meczem z Francją, polscy siatkarze rozpoczęli występ w mistrzostwach Europy odbywających się w Turcji.

Marcin Możdzonek i Jakub Jarosz bardzo pomogli Polskiej reprezentacji w odniesieniu pierwszego zwycięstwa na Mistrzostwach Europy w Turcji. / Fot. Paweł AdamiakReprezentacja naszego kraju wyszła na parkiet w składzie: Paweł Zagumny, Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Marcin Możdżonek, Daniel Pliński, Piotr Gruszka oraz Piotr Gacek.
Pierwszy set siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli od dobrego przyjęcia i po błędzie Francuzów zdobyliśmy pierwszy punkt. Chwilę później po bloku Piotra Gruszki i nieudanym ataku rywali prowadziliśmy już 3:0.

Jednak po chwili gra się wyrównała i na tablicy wyników widniał rezultat 6:5. Już na samym początku meczu można było oglądać znakomicie grającą polską drużynę w bloku i obronie. Na pierwszą przerwę techniczną po ataku Michała Bąkiewicza, reprezentacje schodziły przy prowadzeniu Polski 8:7.

Po wznowieniu gry dwie piłki z rzędu wygrane zostały przez Francuzów, którzy pierwszy raz wyszli na prowadzenie 9:8. Szybko je jednak stracili, gdyż w pole zagrywki wszedł Michał Bąkiewicz. Za sprawą jego mocnego serwisu zdobyliśmy 3 punkty z rzędu.

Niestety na drugą przerwę techniczną to Francuzi schodzili w lepszych nastrojach, prowadząc
16:13. Po wznowieniu gry kolejny punkt zdobyła reprezentacja Francji i trener Daniel Castellani zmuszony był o poproszenie o przerwę. Niestety nie spowodowała ona polepszenia gry i po chwili zawodnicy ponownie poproszeni byli o zejście do swoich trenerów. Daniel Castellani próbował jeszcze poprawić grę naszej drużyny, wprowadzając na boisko Michała Ruciaka oraz Jakuba Jarosza, którzy zmienili odpowiednio Piotra Gruszkę i Bartosza Kurka. Nie zmieniło to jednak postawy reprezentantów Polski i ostatecznie pierwszy set zakończył się porażką biało-czerwonych 18:25.