Facebook Google+ Twitter

Sicily Music Village. Sierpień z muzyką w Scicli na Sycylii

Po NOT festiwalu jest jeszcze jeden powód do przyjazdu na tę rajską wyspę - festiwal Sicily Music Village, jedna z największych imprez muzycznych we Włoszech, od 12 do 16 sierpnia w Scicli.

 / Fot. plakatJak to zwykle bywa, albo klęska nieurodzaju, albo klęska wręcz odwrotna przychodzi jedna po drugiej - tak więc po muzycznej suszy nagle Sycylia zaczyna lato pełną parą. Dopiero wspominałam o rewelacyjnym NOT Festiwalu w Noto, a to jeszcze nie wszystko - mniej więcej w tym samym czasie zacznie się wielkie święto muzyki w Scicli, niedaleko Noto, na południu wyspy. Co ciekawe, podobnie jak wspominane Noto, i to miasto znalazło się ze swoimi zabytkami na liście światowego dziedzictwa UNESCO (to świetna okazja, żeby poznać Val di Noto, gdzie takich miast jest bez liku, a siedem z nich uzyskało ten prestiżowy tytuł). Pierwsze ślady człowieka w Scicli pochodzą sprzed... 5 tysięcy lat, a początek tego wykutego w kamieniu cudu sięga 300 lat przed naszą erą. Jest to także kolejna perełka architektoniczna, reprezentująca charakterystyczny styl sycylijskiego baroku.

Na otoczenie nie można narzekać, niedaleko są też piękne plaże, z których być może widać już będzie wybrzeża Tunezji. A na scenach i tym razem nie lada wyczyny: elita włoskiej alternatywy i kilka wyszukanych zagranicznych hiciorów.

Pierwszego dnia, 12 sierpnia, będzie to na przykład jeden z najważniejszych zespołów dla włoskich słuchaczy - Afterhours, przyjemne, rockowo-popowe granie.Poza nimi - T.O.K., goście z Jamajki, którzy żonglują popem, hip hopem i r'n'b.

Następnego wieczora - Henrik Schwarz z Niemiec, czyli jak się łatwo domyśleć, silna dawka głębokiego, house'owego grania, Dirtyphonics, czyli słynny skład z Francji, którego specjalnością jest pobudzanie do tańca najróżniejszymi mieszankami bitów do tego służących, wreszcie element reggae - jeden z najbardziej cenionych w tym gatunku muzyków, pierwsza osoba o białym kolorze skóry, której przyznano prestiżową nagrodę Best Reggae Act 2011 - Albaroise z Marsali na Sycylii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.