Facebook Google+ Twitter

Siddharta - koncert w Warszawie już w marcu!

Open Mind Production zaprasza na koncert największej słoweńskiej gwiazdy rocka, laureatów MTV European Music Awards, Siddharta. Zespół wystąpi w Warszawie niemal rok po znakomicie przyjętym tournée.

Materiały prasowe / Fot. Open Mind ProductionSiddharta powstała w 1995 roku, kiedy czterej przyjaciele – Tomi M. (wokal, gitara), Primož B. (gitara, wokal pomocniczy), Primož M. (gitara basowa) i Boštjan M. (perkusja) – postanowili zacząć grać razem pod nazwą przyjętą z tytułu znanej książki Hermanna Hesse. Szybko wypracowali swoje własne brzmienie. Chcieli, żeby było odmienne – wzbogacili je o saksofon i instrumenty klawiszowe. Do zespołu dołączyli: Cene R. (saksofon) i Tomaž O. R. (keyboard). Wspólnie stworzyli charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie. Przed wydaniem pierwszego albumu można było usłyszeć Siddhartę w projekcie RTV Słowenia i Studio Tivoli, do którego Siddharta została wybrana spośród wielu innych obiecujących zespołów i umieszczona jako pierwsza na składance „Tivolski Pomp”.

W roku 1997 wzięła udział w projekcie Tivolski Pomp, który zaowocował składanką, na której znalazł się utwór „Lunanai”. Debiutancki album „ID” nagrany został w Studio Tivoli pomiędzy kwietniem 1998 a lutym 1999. Przy nagraniu współpracowali Dejan Radičevič i Anders Kallmark. Patrząc w przyszłość, Siddharta nagrała dwie wersje albumu – na rynek lokalny i zagraniczny. Okładka zaprojektowana przez dwoje studentów wzornictwa – Maję Bagi oraz Iviana Mujezinovica – zdobyła nagrodę na festiwalu Sztuki i Wzornictwa w Zagrzebiu. Debiutancki album uzyskał status platynowego - został sprzedany w ilości 13.000 kopii.

Kolejne lata działalności Siddharty to pasmo nieprzerwanych sukcesów, zarówno w Słowenii, jak i w Europie. Warto tu między innymi podkreślić, że klip „My Dice” z 2004 roku był wykorzystywany w czołówce MTV Rock Chart i emitowany był przez tydzień w MTV Europe. Od 20 września 2004 roku pojawiał się również w kilku innych ważnych stacjach w Europie (MTV, VIVA, VH1). Utwór „My Dice” można było usłyszeć także w europejskich stacjach radiowych. 13 września 2004, razem z premierą w MTV Europe, Siddharta została uznana przez MTV za Artystę Tygodnia.

W 2005 roku Siddharta otrzymała w Lizbonie swoją pierwszą nagrodę MTV European Music Award (EMA) w kategorii Best Act. Ten sukces grupa powtórzyła rok później zwyciężając w kategorii Artysta Roku.
Do tej pory Siddharta wydała do tej pory 11 albumów. Ostatni z nich, nagrany z towarzyszeniem Orkiestry Słoweńskiego Radia i Telewizji, ukazał się w grudniu ubiegłego roku.

Koncert odbędzie się 1 marca 2014 roku (sobota) w Klubie Progresja, ul. Fort Wola 22. Start planowany jest na godzinę 18:00.

Jako supporty zagrają zespoły Deyacoda oraz See You At Midnight.

Bilety w cenie 49 zł do nabycia w TicketPro lub Eventim.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.