Facebook Google+ Twitter

Sidney Polak "Cyfrowy styl życia" - recenzja

To, że ma talent do zgrabnych przebojowych melodii, Sidney Polak pokazał już na swym pierwszym krążku, wydanym cztery lata temu. To z niego pochodzą przeboje „Chomiczówka” i „Otwieram wino”.

okładka płyty "Cyfrowy styl życia" Sidneya Polaka / Fot. materiały promocyjne artystyWydany w marcu tego roku „Cyfrowy Styl Życia” pokazuje, że nie był to przypadek, a Sidney Polak bez szwanku poradził sobie z tzw. „syndromem drugiej płyty”. Nie znaczy to, że na drugim krążku Sidneya zabraknie utworów, mogących powtórzyć sukces wymienionych powyżej. Wręcz przeciwnie, numery jak: „Deszcz”, „Blask”, „Miłość w formacie jpg”, „Zwolnij dziś”, mają wszelkie powody ku temu, by powtórzyć sukces swych poprzedników.

Polak zaskakuje już w otwierającym płytę numerze „Szach-mat” - bluesowym riffem, mogącym budzić skojarzenia z „Personal Jesus” Depeche Mode. Krytycznie spogląda na polską mentalność w „Deszczu”. Wykonany wspólnie z Eastwest Rockers „Blask”, to kołyszące ragga z bardzo osobistym tekstem. Refleksja pojawia się w „Zwolnij dziś”. „To był dzień w Warszawie” - z bardzo fajnie wpasowaną partią harmonijki ustnej, zwrotki w stylu „King Of Bongo” Manu Chao. Hip-hopowe bity i kubańscy trębacze pojawiają się w „Wieżowcach”. Warto wyróżnić choćby, zaśpiewany w duecie z Kasią Nosowską, „Marry&Jerry”, utrzymany w żartobliwej konwencji country, z afrykańską domieszką w postaci samplowanych dziecięcych głosów w chórkach. Miejsko i folkowo robi się w „Sztormie”. W dubowym „Ostatnim dzwonku” pojawia się Pezet, z którym Polak współpracował przy „Otwieram wino”, na swej pierwszej płycie.

Polak sam o sobie mówi w „Deszczu” - „ekshibicjonizm w prostych tekstach” i są to niezwykle prawdziwe słowa. Artysta nadal lubi się zabawić, ale do zabawy dochodzi też w dużym stopniu refleksja. Sidney nie boi się łączyć stylów, a czyni to w zgrabny i przyjemny sposób. Brzmienie wzbogaca wieloma aranżacyjnymi smaczkami. „Cyfrowy Styl Życia” to kolejny udany krążek, który ma wszelkie przesłanki ku temu, by zdobyć sobie sporą popularność.

W obrębie szeroko rozumianej muzyki popularnej można stworzyć coś chwytliwego, a jednocześnie niepozbawionego treści - „Cyfrowy Styl Życia” Sidneya Polaka stanowi znakomity przykład tej tezy. Debiutancki album „Sidney Polak” ujawnił spory potencjał. Drugi album ukazał już w dużej mierze świadomego twórcę, który eksperymentuje, bawi się brzmieniem, szuka nowych rozwiązań, ale cały czas dokladnie wie, do czego zmierza.

Sidney Polak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Koncert w TRóJCE zachęcił mnie do kupna. Recenzja też.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.