Facebook Google+ Twitter

Się będzie działo! - w warszawskim Teatrze Studio

W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Agnieszka Glińska, nowa dyrektor artystyczna Teatru Studio w Warszawie mówiła: "Ta nazwa Studio jest bardzo inspirująca. Studio to studio. Pracownia artystyczna. Się ma dziać". I rzeczywiście, będzie się działo. Już tylko półroczny program, zamieszczony na stronie internetowej, wygląda imponująco.

Teatr Studio w Warszawie. / Fot. Krzysztof KrzakJuż pod koniec sierpnia na scenie teatru przy placu Defilad grane będzie przedstawienie dyplomowe studentów IV roku Wydziału Aktorskiego stołecznej Akademii Teatralnej "Panny z Wilka" w reżyserii Mai Komorowskiej (spektakle w dniach 27 - 30.08. o godz. 19). We wrześniu Krzysztof Majchrzak zaprezentuje w Malarni swój spektakl muzyczny "Squat - Fabryka Wolność" przygotowany ze studentami III roku Wydziału Aktorskiego tej samej uczelni. Kolejni dyplomanci szkoły teatralnej, tym razem krakowskiej, pojawią się w Teatrze Studio w październiku, gdy Iwan Wyrypajew przedstawi "Ufo" na podstawie własnego, niezrealizowanego scenariusza filmowego.

Pierwsza premiera sezonu 2012/2013 przygotowana w całości w Teatrze Studio odbędzie się 5 października. Reżyser Paweł Szkotak wziął na warsztat powieść Lwa Tołstoja "Anna Karenina" w tłumaczeniu Jacka Poniedziałka i adaptacji Helen Emundson. W głównej roli wystąpi Natalia Rybicka, a towarzyszyć jej będą m.in. Weronika Nockowska, Małgorzata Rożniatowska, Agata Góral i Mateusz Lewandowski.

Na 8 listopada przewidziano premierę monodramu "Rachatłukum" według skandalizującej powieści holenderskiego pisarza Jana Wolkersa w adaptacji Marcina Bosaka i Sebastiana Chondrokostasa (pierwszy z nich wykona monodram na nowej scenie w Modelatorni; drugi spektakl wyreżyseruje). Dziewięć dni później na scenie w Malarni odbędzie się premiera "Wichrowych Wzgórz" Emily Jane Brontë w adaptacji Julii Holewińskiej i w reżyserii Kuby Kowalskiego. W obsadzie pojawi się jeden z najciekawszych aktorów, Antoni Pawlicki. A oprócz niego wystąpią m.in. Monika Obara, Natalia Rybicka, Anna Smołowik, Miron Jagniewski, Marcin Januszkiewicz, Krzysztof Koła i Wojciech Żołądkowicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.