Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13061 miejsce

Sieć bezprzewodowa coraz ciaśniej oplata Łódź

Stale rozwijająca się sieć Wi-Fi coraz częściej umożliwia łodzianom i przyjezdnym korzystanie z bezprzewodowego internetu. W centrum miasta trudniej już znaleźć gniazdko z prądem do laptopa niż bezpłatnego hot spota.

Ogródki na ulicy Piotrkowskiej / Fot. Mirosława KasowskaZ internetem połączymy się w kompleksie handlowo-rozrywkowym Manufaktura, jednak na jej rynku jeszcze nie. Do sieci można wejść na dość długim odcinku ulicy Piotrkowskiej, od placu Wolności aż do al. Mickiewicza. Dane ściąga się tu z prędkością aż 10 Mb/s.

Internet dostępny jest także na ulicy Nowomiejskiej, ale tylko do skrzyżowania z Ogrodową. Wi-Fi działa również w niektórych lokalach np. w Greenway’u przy ul. Piotrkowskiej 80 i w Cafe Foto Club Studio 102 przy ul. Piotrkowskiej 102.

W następnej kolejności bezprzewodowy internet ma być uruchomiony na pl. Dąbrowskiego oraz w instytucjach kulturalnych np. w Teatrze Powszechnym i w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.

Nie wiadomo jeszcze kiedy, ale prawdopodobnie hot spoty zawitają także na łódzkie dworce kolejowe. W tym przypadku realizacja przedsięwzięcia leży w gestii Biura Strategii i Marketingu Telekomunikacji Kolejowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Piotrkowska nie kończy się na Mickiewicza a na Placu Niepodległości-Prezydent widzi wyłącznie połowę ulicy Piotrkowskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inicjatywa godna poparcia, ja też tak chcę w moim mieście :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto by się najpierw zająć kanalizacją i smrodliwymi podwórkami, a dopiero potem ściąganiem "danych" w pubie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.