Facebook Google+ Twitter

Sieć sklepów Electro World sprzedana za 1 euro

Sieć sklepów Electro World od początku istnienia w Polsce odnotowywała straty. Jej sprzedaż wydaje się jedynym ratunkiem przed bankructwem dla firmy DSG International.

Uruchomienie sieci sprzedaży sprzętu RTV i AGD przez brytyjską grupę DSG okazało się być przedsięwzięciem chybionym. Oddziały w Polsce, Czechach i na Węgrzech nie przynosiły zysków. Kiedy Electro World wchodził na rynek naszego kraju w 2005 r. deklarował konkurencyjne ceny i pokonanie podobnych przedsiębiorstw, m.in. Media Markt. Na deklaracjach się skończyło. Firma już wcześniej pozbyła się nierentownej sieci na Węgrzech, teraz przyszedł czas na polskie sklepy. Świeżym nabywcą jest broker IDM, a sprzedaży dokonano za kwotę jednego euro. Pełne przejęcie spółki nastąpi już niedługo.

Prezes DM IDM, Grzegorz Leszczyński poinformował w TVN CNBC, że spółka nadal będzie zajmowała się branżą elektroniczną. Rozważana jest także możliwość pozyskania współudziałowca.

Transakcja ta powinna otworzyć przed nabywcą bramy na nowy rynek dyżych sklepów. Dla DSG International ma być częściowo lekarstwem na finansowe kłopoty.

Źródło: rp.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.