Facebook Google+ Twitter

Sieci luksusowych hoteli szukają w Krakowie miejsca na inwestycje

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-04-11 09:01

Mamy już w mieście siedem hoteli o najwyższym standardzie. Sympozjum, Grand Hotel, Holiday Inn, Radisson SAS, Sheraton, Stary i Crown Piast Hotel Park szczycą się posiadaniem pięciu gwiazdek.

Okazuje się, że to wciąż za mało. Urzędnicy miejscy całą sprawę utrzymują w tajemnicy, choć wiadomo, że finalizowane są rozmowy z wielką siecią hotelową w sprawie budowy kolejnego obiektu pięciogwiazdkowego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w rachubę mogą wchodzić sieci Hilton lub Kempinski ze wskazaniem na Hiltona.

Jego przedstawiciele mają przyjechać w przyszłym tygodniu do Krakowa. Prezydent Jacek Majchrowski potwierdził, że w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z dużą międzynarodową siecią, ale nie ujawnił jej nazwy. Zastępca prezydenta Kazimierz Bujakowski pytany przez "GK" wprost czy chodzi o Hiltona odparł wymijająco: nie potwierdzam i nie zaprzeczam.
- W ostatnich latach mieliśmy prawdziwy wysyp hoteli o niższym standardzie i hosteli. Fakt, że Krakowem tak bardzo interesują się także sieci budujące luksusowe hotele oznacza, że nasze miasto jest atrakcyjne również dla turystów z górnej półki, dysponujących bardziej zasobnym portfelem - mówi Grażyna Leja, pełnomocnik prezydenta ds. turystyki. Hilton od kilkunastu miesięcy szuka w Krakowie miejsca na hotel. Najpierw była mowa o rondzie Grunwaldzkim, potem o terenach należących do klubu Nadwiślan, co wzbudziło wiele kontrowersji.

Kempinski, który jest najstarszą siecią hotelową grupującą najbardziej luksusowe placówki na całym świecie także szuka miejsca na hotel. Jeden z potencjalnych adresów to wielka kamienica przy ul. Stradomskiej 12. Jej głównym udziałowcem jest gmina Kraków. Prócz najemców mieszkań, pomieszczenia wynajmuje tam firma "U Jędrusia", której właściciel Andrzej Krupiński zabiega o przejęcie obiektu i zmianę jego przeznaczenia. Twierdzi, że sam byłby w stanie wyprowadzić swoją firmę do nowoczesnego zakładu wznoszonego w Morawicy. Ze względu na skomplikowaną sytuację prawną trudno jednak spodziewać się, że dojdzie do tej transakcji. Sceptycznie do takiego rozwiązania podchodzi dyrektorka magistrackiego Wydziału Skarbu Marta Witkowicz.

MIE

JSCA NOCLEGOWE

Kraków ma 106 hoteli z ponad 12 tys. miejscami noclegowymi. Wszystkich obiektów hotelarskich jest u nas około 280, ale jak wynika z badań, większość cudzoziemców ma zastrzeżenia do ich standardu.

MARIAN SATAŁA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.