Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8902 miejsce

Siedem grzechów głównych, czyli "Saligia" w Teatrze Capitol

Niezwykli tancerze pełni pasji, doskonała choreografia, znakomita muzyka i wspaniałe kostiumy - tak można scharakteryzować sztukę "Saligia" Pawła Michno.

Edyta Herbuś (Superbia) / Fot. Teatr Capitol"Saligia" w reżyserii Pawła Michno jest spektaklem tanecznym opowiadającym o człowieku i jego słabościach. Głównym bohaterem jest młody mężczyzna (w tej roli Rafał Maserak), który nękany jest przez 7 grzechów głównych. Ucieleśnieniem owych grzechów jest 7 bliskich mu osób.

Wśród postaci wyróżniamy: piękną, ale wyniosłą kobietę (w tej roli Edyta Herbuś), dziewczynę uwielbiającą bawić się z nieznajomymi (w tej roli Magdalena Soszyńska-Michno), kobietę nieufną i zazdrosną o swojego partnera (w tej roli Ewa Szabatin), mężczyznę, który jest uzależniony od używek, głównie alkoholu (w tej roli Robert Muller), mężczyznę, który jest uzależniony od hazardu i chęci posiadania (w tej roli Łukasz Czarnecki), kobietę niepotrafiącą pohamować złości (w tej roli Alesya Surova) oraz beztroskiego mężczyznę, który nie przejmuje się otaczającym go światem (w tej roli Tomasz Barański).

Magdalena Soszyńska-Michno (Luxuria), Rafał Maserak, Ewa Szabatin (Invidia), / Fot. Teatr CapitolLudzie ci są uzależnieni od swoich słabości i bezradni wobec nich. Spotkanie głównego bohatera z owymi postaciami jest dla niego oczyszczeniem i przyznaniem się do grzechów. Choć stanowią one ogromną pokusę, postanawia wymazać je z własnego życia.

Warto wspomnieć, że tytuł spektaklu pochodzi od pierwszych liter łacińskich nazw 7 grzechów głównych - Superbia (pycha), Avaritia (chciwość), Luxuria (nieczystość), Invidia (zazdrość), Gula (nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu), Ira (gniew) oraz Acedia (lenistwo).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.