Facebook Google+ Twitter

Siedem lat Histmag.org

Równo siedem lat temu w sieci pojawił się pierwszy numer e-zinu historycznego Histmag.org. Pomysłodawca, Michał Świgoń - chyba nawet nie podejrzewał, że rozpoczął wówczas tworzenie największego historycznego portalu w sieci.

Redakcja portalu na jednym z wakacyjnych wyjazdów / Fot. www.histmag.orgPomysł utworzenia portalu nastawionego na rzetelne, ale i przystępne przekazywanie wiedzy historycznej, urodził się w głowie ówczesnego licealisty, obecnie absolwenta politologii UŚ - Michała Świgonia. Serwis - w formie e-zinu - pojawił się w internecie 1 października 2001 r. W zeszłym roku postanowiono przekształcić magazyn w portal. Efekt? Obecnie "Histmag.org" odwiedza ponad 75 000 osób miesięcznie, co czyni go największą tego typu witryną w Polsce. - Pasjonujemy się historią i każdym jej aspektem, począwszy od historii mody, przez historię kulinariów aż po klasyczną historię militarną. Wyjaśniamy historyczne tło procesów dziejących się obecnie - powiedział serwisowi Wiadomości24.pl Michał Świgoń, założyciel tego miejsca, który obecnie zajmuje się w Histmagu promocją portalu.

Serwis przez siedem lat systematycznie się rozwijał. Zmieniał szatę graficzną, profil tematyczny oraz skład redakcji. Tak dzisiaj wygląda portal Histmag.org / Fot. www.histmag.org

Portal duży nacisk kładzie na rzetelność swoich materiałów. Jest dobrym przykładem, że w sieci można znaleźć specjalistyczne, rzetelne, ciekawe i atrakcyjnie podane treści. Kto je tworzy? - Ponad połowa naszych autorów ma wykształcenie wyższe - bardzo często są to doktoranci, którzy obok publikacji w renomowanych pismach naukowych popularyzują historię w naszym portalu. Często pojawiają się także studenci, którzy stanowią trzon redakcji portalu. Co ciekawe, tylko połowa naszych autorów ma wykształcenie historyczne, zdarzyło się nam też publikować artykuły profesorów z Politechniki Warszawskiej - mówił Świgoń.

To znakomity przykład dziennikarstwa obywatelskiego. Młodzi ludzie realizujący swoje pasje dziś tworzą profesjonalne medium.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sto lat!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.