Facebook Google+ Twitter

Siedemnaste święto olsztyńskich miłośników teatru

W sobotę 21 marca ruszyły XVII Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Przez 9 dni widzowie będą mogli oglądać na scenie olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza najlepsze spektakle z całej Polski.

Spotkania są szeroko reklamowane w Olsztynie / Fot. Marcin Bobiński Spotkania od lat są najważniejszym wydarzeniem sezonu teatralnego w Olsztynie. Dla niektórych to jedyna okazja, by obejrzeć spektakle z innych miast. Jak co roku program Olsztyńskich Spotkań Teatralnych zbudowany jest przekrojowo, aby pokazać najważniejsze wydarzenia i nurty w polskim teatrze. Na olsztyńskiej scenie zaprezentują się zarówno teatry instytucjonalne jak Teatr Narodowy, Teatr Współczesny ze Szczecina czy Teatr im. Jerzego Szaniawskiego z Wałbrzycha, jak i grupy niezależne np. lubelska Kompania Teatr, warszawski Teatr Montownia czy olsztyński projekt Hoboud, utworzony przez muzyków folkowej grupy Shannon i warmińskiego gawędziarza Edwarda Cyfusa, by zachować folklor Warmii. W trakcie dziewięciu dni festiwalu zaprezentuje się 16 zespołów teatralnych z całej Polski. W programie znalazły się zarówno interpretacje klasyki ("Wesele" i "Klątwa" Stanisława Wyspiańskiego, "Sprawa Dantona" Stanisławy Przybyszewskiej, "Burza" Williama Szekspira), jak i dramaturgia współczesna z "Nartami Ojca Świętego" Jerzego Pilcha na czele.

Pełny program XVII Olsztyńskich Spotkań Teatralnych / Fot. Teatr im. Stefana Jaracza w OlsztynieElementem Spotkań są również „Rozmowy o teatrze”, czyli spotkania z artystami na Scenie u Sewruka. W ich ramach olsztyńscy widzowie spotkają się m.in. z aktorami Teatru Montownia, reżyserami Anną Augustynowicz i Januszem Wiśniewskim.

Tradycyjnie Olsztyńskie Spotkania Teatralne zakończą się galą z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (przypada 27 marca), podczas której wręczone zostaną doroczne nagrody dla olsztyńskich aktorów - widzowie w plebiscycie przyznają im Teatralne Kreacje Roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

25.03 - polecam nasze "dobro miejskie" czyli Dorotę Kolak w "Słodkim ptaku młodości"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.