Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11439 miejsce

Siedlce: tu miał być deptak…

Siedlce to 462-letnia metropolia o bogatej historii. Jest wystarczająco wiekowa, by posiadać Starówkę, tymczasem miastu brakuje takiego miejsca, które można by było określać tym terminem.

Siedlce, ulica Kilińskiego. Fot. Jarosław Kurzawa / Fot. Jarosław KurzawaCzy w Siedlcach mógłby w przyszłości powstać zamknięty dla ruchu pojazdów deptak, miejsce, które przypominałoby swym stylem miejską "Starówkę", choć stworzoną współcześnie?

Marzenia kontra rzeczywistość

Jeden z użytkowników siedleckiego forum w portalu www.gazeta.pl już w listopadzie 2004 roku podzielił się swoim marzeniem, którym jest zbudowanie w Siedlcach deptaka. Jego opinia na ten temat wywołała burzliwą dyskusję. Większość wypowiadających się osób przyznała rację założycielowi wątku, twierdząc, iż coś takiego jak "Starówka" uczyniłoby miasto bardziej atrakcyjnym zarówno dla turystów, jak i dla mieszkańców. Mogliby spacerować po "Starym Mieście", zwiedzając pobliskie sklepy i przesiadując w znajdujących się tam kawiarniach i pubach. Wiele osób uznało jednak, iż marzenia to jedno, a rzeczywistość to drugie: w Siedlcach wiele jest zabytkowych kamienic i starych uliczek, lecz trudno znaleźć takie miejsce, które można by było zamknąć dla ruchu bez szkody dla kierowców – brak miejsc parkingowych w centrum miasta jest bowiem jednym z ich głównych problemów.

Deptak na ulicy Kilińskiego?

Niektórzy użytkownicy wspomnianego forum przypominali, iż pomysł utworzenia w mieście "Starówki" nie jest wcale nowy, gdyż w ubiegłych latach istniał projekt zbudowania deptaka na ulicy Kilińskiego. Czy taki plan faktycznie istniał, dlaczego nie wprowadzono go w życie i czy możliwe jest, iż siedlczanie doczekają się kiedyś własnej "Starówki" w tym właśnie miejscu? Na to pytanie wyczerpującej odpowiedzi udzielił Tomasz Marciniuk, pracownik Biura Prezydenta Miasta Siedlce.

– Jeśli chodzi o pomysł deptaka na ulicy Kilińskiego, rzeczywiście takie plany rozważały poprzednie władze miasta. Pomysły przewidywały utworzenie deptaka na odcinku ulicy Kilińskiego, od ul. Pułaskiego do ronda przy kościele garnizonowym. Obecne władze odstąpiły od tego pomysłu z kilku powodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.