Facebook Google+ Twitter

Siedlce: wystawa malarska Marcina Sutryka

W piątek, 12 lutego 2010 roku, w Muzeum Regionalnym w Siedlcach odbył się wernisaż wystawy malarskiej Marcina Sutryka. Wystawa rozpoczęła się o godzinie 18. Obecni goście byli pod wrażeniem talentu i skromności młodego twórcy.

Zwiedzanie wystawy. / Fot. Monika SztyberMarcin Sutryk urodził się w grudniu 1979 roku. Ukończył studia pedagogiczne o specjalności plastyka na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Uczęszczał również do pracowni malarstwa dr. M. Bielugi, prof. C. P. Ciapało, a także do pracowni grafiki pani mgr H. Cholewki. Przez trzy lata studiował na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, lecz zawiesił studia w 2007 roku. W tym czasie został przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Marcin Sutryk jest młodym, lecz bardzo płodnym twórcą. Zajmuje się nie tylko malarstwem, ale również grafiką i fotografią. Ponadto swoją twórczość artystyczną łączy z pracą dydaktyczną - Obrazy Marcina Sutryka. / Fot. Monika Sztyberwykłada fotografię w CKK Profesja w Warszawie oraz AP Edukacja w Siedlcach. Jego dzieła można podziwiać zarówno na wystawach zbiorowych, jak i indywidualnych. Tych ostatnich odbyło się już dwanaście (wliczając tę najnowszą). Część prac młodego malarza znajduje się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą (na przykład we Włoszech i w Norwegii).

W katalogu, który można otrzymać podczas zwiedzania wystawy, sam twórca tak pisze o własnej działalności artystycznej: "Malując, odwołuję się do własnych przeżyć i emocji, dlatego nie robię szkiców do obrazów; nie ma żadnych wcześniejszych projektów. Maluję spontanicznie do samego Obrazy Marcina Sutryka. / Fot. Monika Sztyberkońca, nie wiedząc, jaki będzie efekt końcowy. Nieprzewidywalność i idąca za nią niepewność są istotną cechą tworzenia.

To kolejne warstwy farby wydobywają nawarstwiające się w świadomości - patynowane przez pamięć i przetwarzane przez wyobraźnie - obrazy. Moja twórczość jest bardziej echem i powidokiem natury niż bezpośrednim odniesieniem do niej".

Obrazy Marcina Sutryka w Muzeum Regionalnym w Siedlcach będzie można oglądać do 22 marca 2010 roku.
Obrazy Marcina Sutryka. / Fot. Monika SztyberMarcin Sutryk. / Fot. Monika SztyberMarcin Sutryk podczas rozmowy z dziennikarzem. / Fot. Monika Sztyber

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Andrzej Cwalina
  • Andrzej Cwalina
  • 29.10.2011 21:20

Marcin jesteś wielki, przypadkiem trafiłem na Twoje malarstwo i jestem pod wrażeniem

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Cwalina
  • Andrzej Cwalina
  • 29.10.2011 21:19

Przypadkiem trafiłem na prace Marcina Sutryka i serdecznie gratuluję. Duży potencjał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem, widziałem. Piękne obrazy i ciekawa relacja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękno niepowtarzalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja w Siedlcach bywam co 2-3 miesiące .Miasto rozwija się doskonale , widać ogromną przedsiębiorczość mieszkańców .Byłem kilka razy w siedleckich kawiarenkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.